Higiena intymna po stosunku

Higiena intymna po stosunku

Stosunek seksualny ma sprawiać przyjemność. Wiąże się jednak z pewnymi „obowiązkami” których trzeba dopełnić. Należą do nich zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, przed ciążą, a także utrzymywanie higieny intymnej na właściwym poziomie, aby potencjalnego partnera seksualnego nie odstraszyć podejrzanym wyglądem czy (o zgrozo) zapachem okolic intymnych. Najstarszym sposobem mechanicznej antykoncepcji jest prezerwatywa. Umożliwia ona również ochronę przed chorobami wenerycznymi.

Sposoby antykoncepcji.

Mimo, że wymyślane są coraz to nowsze sposoby antykoncepcji – prezerwatywa daje pewność ochrony przed infekcjami, na przykład przy kontaktach analnych. O higienie trzeba zaś pamiętać nie tylko przed każdym kontaktem seksualnym, ale i po nim. Szczególnie powinno się zwrócić uwagę na czystość okolic intymnych oraz rąk – aby nie przenosić groźnych bakterii na narządy płciowe partnera. Czystość pościeli także odgrywa spore znaczenie – w końcu gromadzą się w niej różnego rodzaju drobnoustroje, które mogą wywoływać infekcje czy podrażnienia.

Dokładne mycie ciała.

Po każdym rodzaju seksu konieczne jest dokładne umycie ciała, najlepiej wodą o średniej temperaturze, z użyciem żelu o neutralnym pH. Zaleca się również oddać mocz – aby wypłukać cewkę moczową i zapobiec rozwojowi bakterii w tym rejonie. Higiena intymna jest niezwykle istotna również przy masturbacji bądź używaniu wraz z partnerem/partnerką zabawek erotycznych. Z reguły nie powinno się takich akcesoriów nikomu „wypożyczać”, są to bowiem przedmioty osobistego użytku, podobnie jak myjka czy ręcznik.

TAGI: Sposoby antykoncepcji, prezerwatywa, kontakt analny, groźne bakterie, dokładne mycie ciała, higiena intymna.

PODZIEL SIĘ: