Jak ukryć zmęczenie na twarzy?

jak ukryć zmęczenie na twarzy

Cienie pod oczami i szara cera to typowe oznaki nieprzespanej nocy czy szalonej imprezy. Kiedy rano trzeba wyjść do pracy, a nasz wygląd daleko odbiega od ideału, warto wykorzystać kilka sztuczek urodowych. Jak ukryć zmęczenie na twarzy?

Jak ty wyglądasz?!

Tego typu tekst można usłyszeć po ciężkiej nocy czy długiej podróży. Pewnie niejednej osobie zdarzyło się przebalować całą noc, lub późno wrócić z konferencji czy podróży służbowej. W natłoku obowiązków gonimy za pracą i karierą. Nasza skóra nie zawsze ma czas by odpocząć i odpowiednio się zregenerować. W efekcie wygląda na zmęczoną i mniej atrakcyjną. Zależy nam na dobrej prezencji, więc staramy się zawsze wyglądać jak wyspani i wypoczęci. Co zrobić, kiedy zarwaliśmy noc, a musimy pokazać się rano w pracy? Jak skutecznie ukryć zmęczenie wypisane na twarzy?

Zawsze pamiętaj o demakijażu

Nie ma znaczenia, czy wróciłaś do domu o 22 czy o 4 rano. Zawsze pamiętaj o zmyciu makijażu, ponieważ nie ma nic gorszego, niż resztki podkładu i tuszu, zalegające na twarzy przez całą noc. Skóra potrzebuje oddechu i odpoczynku, tak jak cały nasz organizm. Dlatego po powrocie do domu wykonajmy dokładny demakijaż przy użyciu właściwych kosmetyków. Po zmyciu resztek produktów przemyjmy twarz tonikiem, który przywróci skórze właściwe pH i przygotuje ją do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Oczyszczanie cery to jeden z elementów jej zdrowego wyglądu, o którym absolutnie nie możemy zapominać.

Nawilżaj skórę nie tylko od zewnątrz

Aplikacja nawilżających kosmetyków powinna być naszym stałym nawykiem, Krem na dzień i na noc to podstawa pielęgnacji każdego typu cery, nawet tłustej, którą także należy nawilżać. Ale nasza skóra potrzebuje także solidnej porcji wody od wewnątrz, dlatego tuż po przebudzeniu warto napić się wody. W ciągu dnia również nie możemy o niej zapominać. Nawilżona skóra ma ładniejszy i zdrowszy kolor, który nie przypomina szarego odcienia zmęczenia.

Rozświetlaj swoją cerę

Ofensywą do szarej i matowej cery jest piękne rozświetlenie i blask. Nic tak jak rozświetlacz nie zapewni nam efektu świeżej i młodej skóry. Ten niezwykły kosmetyk uratuje nas z opresji złego dnia. Muśnięcie cery rozświetlaczem sprawi, że będziemy prezentować się wiosennie i świeżo. Na rynku znajdziemy wiele dobrej jakości kosmetyków rozświetlających. Wybierzmy idealny dla siebie produkt i cieszmy się atrakcyjnym wyglądem.

Niech twe usta błyszczą

zmęczenieUwielbiamy szminki, zwłaszcza w intensywnych kolorach. Wyraziste pomadki podkreślą zmęczenie i poszarzałą cerę. Dlatego zamiast szminki sięgnijmy po błyszczyk, który zapewni o wiele lepszy efekt. Błyszczyk jest lżejszy niż pomadka. Alternatywnie możemy użyć delikatnego kremu nawilżającego, który dodatkowo odżywi nasze usta lub bezbarwnej pomadki.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: