Higiena intymna – jak często należy zmieniać bieliznę?

zmiana-bielizny

Higiena intymna dotyczy nie tylko mycia ciała ale także naszej bielizny. Jak często należy zmieniać bieliznę?

Higiena intymna

Mycie ciała oraz włosów, zmiana ubrań, dbanie o paznokcie – to tylko niektóre z elementów higieny. Dbając o nią, nie możemy pominąć narządów intymnych. One są bardzo wrażliwymi miejscami naszego ciała, przez co łatwo o ich infekcje. W codziennej higienie miejsc intymnych stosujemy często specjalne płyny i żele. Ale czy pamiętamy o zmianie bielizny? To właśnie na niej gromadzi się najwięcej bakterii i grzybów, które rozmnażają się wraz z czasem jaki ją nosimy. Dlatego bieliznę należy prać w wysokich temperaturach, aby dokładnie pozbyć się szkodliwych bakterii. Na rynku dostępne są także płyny do delikatnych tkanin. Z ich użyciem nie zniszczymy bielizny, a utrzymamy ją w czystości. Dla jednych zmiana bielizny każdego dnia jest czymś oczywistym. Znajdą się jednak i tacy, którzy nie przywiązują do tego specjalnej uwagi.

Jak często należy zmieniać bieliznę?

bielizna

Już od najmłodszych lat powinno się wpajać dzieciom nawyk codziennej zmiany bielizny. Namnażające się bakterie i grzyby podrażniają miejsca intymne, co prowadzi do infekcji a nawet chorób. Zmiana bielizny pozwala zachować lepszą ochronę wrażliwych miejsc. Bielizna musi być oczywiście czysta. Majtki musimy zmieniać każdego dnia, możemy robić to wieczorem lub rano, najlepiej po kąpieli. Kobiety dodatkowo używają często wkładek higienicznych, które przykleja się na bieliznę. Dzięki nim, narządy intymne nie mają kontaktu z materiałem, który także może podrażniać. Wybierając bieliznę warto zwrócić uwagę na naturalne tkaniny takie jak bawełna, które są oddychające. Kwestia zmiany bielizny dotyczy także biustonoszy. Specjaliści zalecają zmianę stanika co 3 dni. Panie często dokonują zmiany każdego dnia, co jest związane z krojem czy kolorem ubrania. Niektóre zaś noszą ten sam stanik nawet przez 2 tygodnie. Najlepiej zainwestować w kilka dobrej jakości biustonoszy, które będą pasować do większości stylizacji, co pozwoli na częste i bezproblemowe zmiany.

Codzienna zmiana bielizny zapewni nam czystość, komfort, poczucie świeżości a przede wszystkim ochronę zdrowia. Nie zapominajmy więc o tej prostej ale niezwykle ważnej czynności.

PODZIEL SIĘ: