Pełna objętość – jak uzyskać burzę włosów?

pełna objętość

Nie wszystkich natura obdarzyła gęstymi włosami, które tworzą piękną fryzurę. Pozostali muszą radzić sobie z problemem cienkich i pozbawionych objętości oraz witalności pasm. Jak uzyskać pełną objętość na głowie? Poznajcie nasz triki na mega fryzury!

Postaw na objętość!

Piękne włosy, które kaskadą opadają na ramiona dodają kobiecości i wdzięku. To nieodłączna część seksownego i atrakcyjnego wizerunku kobiety. Ale objętość na głowie to niestety nie zawsze wynik natury. Często potrzeba mozolnych zabiegów fryzjerskich, doczepianych pasemek i innych sposobów, by zyskać wymarzony look. My mamy w zanadrzu kilka trików, które pozwolą otrzymać pełną objętość na włosach i to prościej niż myślicie. Wypróbujcie je i zacznijcie uwodzić oraz zachwycać tym, co macie na głowie!

Suchy szampon zaaplikowany na noc

Suchy szampon stał się wycieczkowym niezbędnikiem każdej kobiety. Doskonale sprawdza się w warunkach ekstremalnych, przy braku czasu czy chwilowej awarii wody w kamienicy. W ekspresowym tempie odświeża fryzurę i nadaje jej objętości. Wystarczy spryskać włosy u nasady, odczekać chwilę, wetrzeć i wyczesać. Proste i wygodne. Suchy szampon, zostawiony na głowie na noc, pomoże nam w odzyskaniu efektu volume. Przez noc kosmetyk wchłonie sebum. Rano wystarczy dokładnie wyczesać włosy i cieszyć się mega objętością. Pamiętajmy jednak, by nie nadużywać właściwości suchego szamponu, który nigdy w pełni nie zastąpi nam tradycyjnego mycia czy innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Falowanie włosów

Zauważmy, że posiadacze falowanych i kręconych włosów rzadko kiedy narzekają na ich objętość. Włosy o innej niż prosta tekstura optycznie powiększają fryzurę. Wydaje się nam, że jest ich znacznie więcej niż w rzeczywistości. Prostym trikiem na uzyskanie objętości będzie pokarbowanie pasm tuż przy ich nasadzie. Od razu podniesie się fryzura. Potrzebna jest tylko karbownica lub zaplecenie warkoczyków na mokrych włosach i pozostawienie ich do naturalnego wyschnięcia. Jeśli zależy nam na prostych włosach, pokarbujmy tylko głębsze pasma, które nie będą widoczne pod całą fryzurą.

Magiczny przedziałek

Zazwyczaj nosimy jedną fryzurę lub uczesanie, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Nasze włosy także. Mała zmiana, w postaci miejsca przedziałku może zdziałać cuda. Dla odmiany i efektu objętości na włosach, zróbmy przedziałek w innym niż dotychczas miejscu. Od razu zauważymy różnicę i to bez pomocy jakichkolwiek kosmetyków. Dzieje się tak, ponieważ przyzwyczajone do jednego i tego samego uczesania włosy mogą być oklapnięte.

Szczotkowanie

Czy zwykłe szczotkowanie może pomóc? Jak najbardziej! Najlepiej szczotkować włosy w różne strony, nie tak jak codziennie. Zmiana toru szczotkowania pobudzi włosy i sprawi, że zyskają nowe życie oraz piękny blask. objętośćDodatkowo będzie wspaniałym masażem dla skóry głowy i formą relaksu. Nasze pasma nie lubią rutyny, dlatego tak jak szampon, warto zmieniać ich strony czesania.

Luźny koczek

Zwykle śpimy w rozpuszczonych włosach, ale dobrym sposobem na noc bez poplątanych pasm jest luźny koczek. To idealne rozwiązanie na zwiększenie objętości. Włosy spięte w kok, rano po rozplątaniu będą pięknie podniesione od nasady i pofalowane. I seksowna, modna fryzura gotowa, tak jak my na podbój świata!

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: