Jak przechowywać pędzle do makijażu?

pędzle do makijażu

Pędzle do makijażu to profesjonalne akcesoria, zarówno dla wizażystów jak i amatorów. Jak przechowywać pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu

Wizażyści na ogół używają w swojej pracy specjalnych narzędzi, pozwalających wykonać im makijaż. Pędzle do makijażu, bo o nich właśnie mowa, to specjalnie wykonane akcesoria kosmetyczne. Mogą być wykonane zarówno z syntetycznych jak i naturalnych tworzyw. Takie narzędzia umożliwiają profesjonalny makijaż. W ofertach wielu marek znajdziemy całe zestawy pędzli lub pojedyncze sztuki, dedykowane poszczególnym częściom twarzy czy rodzajowi makijażu. Pędzle wymagają regularnego czyszczenia i odpowiedniego przechowywania.

Jak przechowywać pędzle do makijażu?

Dbając o pędzle do makijażu będziemy mogli cieszyć się ich dobrym wyglądem przez długi czas. Oprócz czyszczenia, warto zadbać o przechowywanie naszych akcesoriów kosmetycznych. Sposób w jaki przechowujemy pędzle ma znaczenie w kwestii higieny i tym samym naszego bezpieczeństwa.

W futerale

Pędzle możemy przechowywać w specjalnych futerałach. Kupując cały zestaw, zwykle otrzymujemy także rozkładany futerał. To bardzo komfortowe opakowanie, gdy często podróżujemy lub wykonujemy zawód wizażysty. Opakowanie nie zajmuje wiele miejsca i jest wykonane z tekstyliów. Inną opcją będą sztywne futerały w kształcie walca. Pozwalają na trzymanie wszystkich pędzli w jednym miejscu. Mogą być zasuwane na zamek, chroniąc włosie przed zakurzeniem. To równie dobre rozwiązanie dla profesjonalnych makijażystów.

W pojemniku

jak przechowywać pędzle do makijażuAlternatywą i nieco prostszą formą przechowywania pędzli będzie szklany, metalowy, plastikowy czy drewniany pojemnik. Wystarczy ozdobna puszka, doniczka czy kubek. Pędzle zawsze wkładamy trzonkiem do dołu. Włosie powinno wystawać poza granicę pojemnika. Niestety takie trzymanie pędzli wymaga ich częstego prania, ponieważ na włosiu będzie osiadać się kurz oraz pyłki obecne w powietrzu.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: