Jak malować rzęsy?

rzęsy

Mimo iż jesteśmy kobietami i o sztuce makijażu wiemy wiele, a przynajmniej tak nam się wydaje, wciąż popełniamy pewne błędy. Niedociągniecia w makijażu często dotyczy rzęs. Jak malować rzęsy?

Perfekcyjne rzęsy

Idealne rzęsy to podstawa pięknego wyglądu, ale podczas tuszowania popełniamy wiele błędów. Używamy złych technik, przez co same sobie szkodzimy, a w zasadzie swoim rzęsom. I mimo naszych największych starań, rzęsy nie prezentują się dobrze. Wydawać by się mogło, że perfekcyjne rzęsy to zasługa sztucznych rzęs, przedłużania czy milionów, wydanych na liczne odżywki i inne tego typu specyfiki. A tymczasem wystarczy kilka trików i metod samego malowania rzęs, by zyskać zniewalające spojrzenie. Jak malować rzęsy, by prezentowały się efektownie?

Maluj je od nasady

Kwintesencją uwodzicielskiego spojrzenia jest dobre krycie. W tym celu rzęsy maluj od nasady, pociągając szczoteczkę aż po same końce. Dzięki temu spojrzenie nabierze głębi, a czerń bardziej i dokładniej podkreśli włoski. Podczas malowania, możemy pomóc sobie, naciągając lekko powiekę palcem, przez co lepiej dotrzemy do nasady naszych rzęs. Kobiety bardzo często popełniają ten błąd, malując rzęsy od połowy.

Wykonuj zygzakowaty ruch szczoteczką

Prostym trikiem na efektowne rzęsy jest malowanie zygzakowatym ruchem. Tusz do rzęs dokładniej oblepia wszystkie włoski, które automatycznie się podnoszą. Wyraziste spojrzenie nie jest wówczas problemem, tylko naszą tajną bronią kobiecą. Podczas aplikacji tuszu do rzęs, warto obracać szczoteczkę wokół własnej osi, co zapobiegnie sklejeniu się rzęs.

Podkręć swoje rzęsy

Zananą metodą na podkręcenie rzęs jest zalotka. Niektóre panie obawiają się jej użycia, boją się złamania czy wyrwania delikatnych włosków. Zamiast zalotki, użyj suchej szczoteczki od tuszu do rzęs. Rozczesuj nią końcówki rzęs, ruchem w kierunki brwi. Rób to, gdy tusz jest jeszcze wilgotny.

Regularnie myj szczoteczkę od tuszu do rzęs

rzęsyNa szczoteczce zbiera się tusz, który może tworzyć nieestetyczne grudki. Wtedy malowanie będzie nieco utrudnione. Aby zapobiec takim przypadkom, myj co jakiś czas swoją szczoteczkę. Świeżo nabrany tusz z pewnością łatwiej rozprowadzi się na rzęsach, które będą wyglądały pięknie.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: