Żele i płyny do higieny intymnej, czy warto stosować?

Żele i płyny do higieny intymnej, czy warto stosować?

Woda nie jest wystarczającym środkiem myjącym, a zasadowy odczyn zwykłego mydła, nie wpływa korzystnie na delikatną florę układu moczowo-płciowego. Z tego powodu wskazane jest, by do codziennej higieny intymnej, stosować preparaty do tego przeznaczone.
Wiele osób zastanawia się, czy warto kupować i stosować żele i płyny do higieny intymnej. Wybór jest ogromny, a i ceny poszczególnych produktów mocno zróżnicowane. Niektórzy utrzymują, że to zbędny wydatek, dla innych zapewnienia producenta o ich dobroczynnym wpływie nie zawsze są wystarczające.
Jak twierdzi wielu lekarzy ginekologów, stosowanie specjalistycznych preparatów do higieny intymnej, nie tylko pozwala usuwać zanieczyszczenia, bakterie i wirusy, ale i wzmacniać ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Dobre płyny do higieny intymnej, działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie, co sprawia, że warto je używać szczególnie wówczas, gdy często korzystamy z basenów lub nosimy bieliznę ze sztucznych włókien.
Zdecydowana przewaga żeli i płynów do higieny intymnej nad zwykłym mydłem, to ich kwasowy odczyn, który sprzyja rozwojowi dobrej flory bakteryjnej. W przeciwieństwie do zasadowego mydła, płyny te nie wysuszają śluzówki, a pH pochwy, utrzymane jest na optymalnym poziomie 5,5.
Właściwa higiena intymna, to przede wszystkim stosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych, które nie tylko myją, ale i tworzą naturalną ochronę przed bakteriami, wirusami i grzybami. Należy o tym pamiętać każdego dnia, wybierając preparaty myjące.

PODZIEL SIĘ: