Microblanding – co to takiego?

brwi

Niektóre z pojęć rynku kosmetycznego są nam znane, inne z kolei nic nam nie mówią. Wciąż pojawiają się nowe metody, które umożliwiają na poprawę urody. Microblanding to technika związana z ważnym elementem makijażu, który jest coraz bardziej modny. Co to takiego?

Microblanding – metoda piórkowa

Tajemniczy microblanding jest techniką permanentnego makijażu brwi. Inaczej zwana metoda piórkowa jest coraz bardziej popularna w polskich salonach kosmetycznych. Popularność zyskała dzięki trwałości oraz naturalności. Microblanding wykonuje się ręcznie, za pomocą specjalnego narządu, przypominającego piórko. Dzięki niej, można stworzyć naturalny kształt brwi, co jest doskonałą alternatywą do znanej metody włoskowej. Technika tego typu jest wykorzystywana w Azji od lat.

Prosta i efektowna metoda

Microblanding nie wymaga specjalistycznego i drogiego sprzętu. Wystarczy zakup dobrej jakości barwników oraz piórka i inwestycja w profesjonalne szkolenie kosmetyczne. Poprzez nabyte umiejętności, można w prosty sposób uzupełnić rzadkie brwi i nadać im piękny, ale zrazem naturalny kształt. Subtelny efekt utrzymuje się do 1 roku czasu, co dla klientek jest bardzo wygodne. Prawidłowo wykonany microblanding jest niczym prawdziwe włoski. Sam zabieg gwarantuje sterylność, brak bólu oraz opuchlizny, co może pojawić się przy innych metodach.

Makijaż permanentny polega na niewielkich nacięciach skóry, przy pomocą piórka. Nacięcia imitują włoski brwi. Wypełnia się je specjalnym barwnikiem, który wnikając w nacięcia, tworzy nam naturalnie wyglądające, delikatne włoski. Codzienny makijaż brwi, przy pomocy kosmetyków staje się zbędny. Kobieta może cieszyć się brwiami, bez konieczności ich poprawiania, jak dzieje się np. w przypadku henny. Ręczne wykonanie makijażu permanentnego zapewnia wysoką precyzję.

Dla kogo microblanding?

makijażMakijaż metodą piórkową jest przeznaczony dla wszystkich, którzy mają bardzo jasne i rzadkie brwi, które są słabo widoczne i wymagają codziennej aplikacji specjalnych kosmetyków. Z zabiegu typu microblanding często korzystają także osoby, które straciły włoski w wyniki chemioterapii czy innego leczenia. Każda kobieta, która pragnie poprawić swój wygląd, może zrekonstruować w ten sposób swoje brwi. Warto wybrać sprawdzony salon kosmetyczny, w którym przeprowadza się tego typu zabiegi. Ceny takiej usługi wahają się od 500 do ok. 1000 zł. Biorąc pod uwagę efekt, trwałość i naturalność, warto zainwestować w metodę piórkową, tym bardziej, jeśli mamy problem z brwiami. Z pewnością możemy liczyć na to, że w tym roku, metoda będzie jeszcze bardziej popularna i częściej wykorzystywana w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: