Jak dobrać rozmiar pieluchomajtek dla dorosłych?

Jak dobrać rozmiar pieluchomajtek dla dorosłych
Fotografia dostarczona przez partnera

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Szacuje się bowiem, że zmaga się z nim od 25 do 45% kobiet oraz nawet, co piąty mężczyzna. Co więcej, mogą one występować u różnych grup wiekowych. Najczęściej jednak dotyczą seniorów, z myślą o których stworzono pieluchomajtki dla dorosłych. Pytanie tylko, jak poprawnie dopasować rozmiar pieluch? Z pomocą przychodzą eksperci ze sklepu Chłonne24.pl, którzy odpowiedzą na to pytanie!

Pieluchomajtki dla dorosłych – kiedy warto po nie sięgnąć?

Pieluchomajtki to produkt, który dedykowany jest osobom zmagającym się z nietrzymaniem moczu. Co więcej, produkt ten znacznie sobie się od typowych pieluch. Stanowi on bowiem kombinacje tradycyjnej bielizny oraz produktów higienicznych, które tak jak pielucha absorbują wilgoć. To właśnie dzięki temu zapewniają one najwyższego komfortu – nawet w obliczu oddania dużych ilości moczu. Bez problemu można je stosować również u osób, które ze względu na stan zdrowia są ograniczone ruchowo. Pieluchomajtki dla dorosłych można używać przy każdym ułożeniu ciała. Warto również zaznaczyć, że zapewniają one skutecznej ochrony przed przeciekaniem. Wszystko za sprawą konstrukcji, która pozwala odizolować wkład chłonny, od części, która ma bezpośredni kontakt ze skórą. W dodatku są one niezwykle dyskretne. Dlatego też stanowią doskonałą alternatywę dla zwykłych pieluch.

Pieluchomajtki – jak dobrać rozmiar produktu?

Pieluchomajtki dla dorosłych są dostępne w różnych rozmiarach. Znalezienie tego właściwego jest niezwykle ważne – głównie za sprawą tegoż, że jedynie dobrze dopasowany rozmiar jest w stanie zatrzymać mocz i zapewnić ochrony przed przeciekaniem. Jak więc zatem dopasować rozmiar pieluch?

Pieluchomajtki dla dorosłych – rozmiary

pieluchomajtki dla dorosłych xl

Rozmiarówka pampersów została stworzona z myślą o uwzględnieniu rozmiarów i masy ciała pacjenta. Pod tym względem wyróżnia się więc:

 • Pieluchomajtki XS;
 • Pieluchomajtki S;
 • Pieluchomajtki XS;
 • Pieluchomajtki M;
 • Pieluchomajtki L;
 • Pieluchomajtki XL;
 • Pieluchomajtki XXL.

Ich rozmiar powinien zostać dopasowany względem rozmiaru bielizny. W praktyce więc oznacza to, że osoby noszace bieliznę w rozmiarze XL powinny widać po pieluchomajtki dla dorosłych XL. Pieluchomajtki są elastyczne, w związku z czym łatwo je dopasować do kształtów ciała. W razie problemu z doborem warto również skorzystać z darmowych próbek, które można zamówić w Internecie.

Pieluchomajtki dla dorosłych – na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie?

Pieluchomajtki dla dorosłych różnią się od siebie nie tylko od względem rozmiaru, ale i stopnia chłonności. Jak to wpływa na komfort użytkowania? Pieluchomajtki o większej chłonności są w stanie pochłonąć więcej moczu, przez co mogą być również dłużej użytkowane. Dobór stopnia chłonności powinien jednak zależeć od wielkości wypróżnienia. Ze względu na dużą wygodę większość pacjentów sięga po najbardziej chłonne modele. Pod względem chłonności wyróżnia się produkty:

 • Kropelkowe – w ciągu 4h są w stanie pochłonąć do 50 ml niekontrolowanie wydalonego moczu.
 • Lekkie – w ciągu 4h pochłaniają od 50 do 100 ml wydalonego moczu.
 • Średnie – w tym samym czasie są w stanie pochłonąć od 100 do 200 ml moczu.
 • Ciężkie – pochłaniają od 200 do nawet 300 ml moczu.
 • Bardzo ciężkie – są w stanie wchłonąć powyżej 300 ml moczu.

Jak poprawnie określić stopień nietrzymania moczu? Można to zrobić przy pomocy dziennika mikcji – po prostu zapisując w nim wszystkie wizyty w toalecie (wraz z godziną) oraz informacje o epizodach związanych z nietrzymaniem moczu (np. ich ilość) lub innych przydatnych danych. Warto uwzględnić tu m.in. ilość wypitych płynów, czynności, w których trakcie do tego doszło itp.

PODZIEL SIĘ: