Jak dbać o higienę skóry?

Higiena pracy

Zazwyczaj myśląc o higienie osobistej, mamy na myśli głównie higienę skóry. To oczywiście duże uproszczenie, jednak prawdą jest, że utrzymywanie skóry w czystości jest szczególnie istotne. Dlaczego? To największy organ człowieka, który każdego dnia, niemal przez cały czas jest narażona na działanie zewnętrznych czynników. Różnego rodzaju drobnoustroje, grzyby, promieniowanie UV, inne pogodowe i klimatyczne zjawiska, środki chemiczne, zanieczyszczenia środowiska – wszystko to wpływa na kondycję naszej skóry. Ponad to naszej powłoki dotyczyć mogą również schorzenia – zarówno genetyczne, jak i wywołane przez wirusy.

Kompleksowe oczyszczanie skóry.

Bardzo ważne jest więc zdanie sobie sprawy, że dbanie o skórę nie powinno się ograniczać do cery czy innych miejsc odsłoniętych. Kompleksowe oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie i ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi to podstawa tej pielęgnacji. Oczyszczanie skóry obejmuje jej mycie, demakijaż w przypadku twarzy, a także stosowanie preparatów dezynfekujących (np. do dłoni) czy przeciwgrzybiczych (do stóp). Kosmetyki warto wybierać w sposób przemyślany, sprawdzając ich skład oraz pH (zaleca się, by ten wahał się między poziomem 5,5 a 6). Higiena skóry twarzy obejmuje również tonizowanie i nawilżanie. Ten ostatni proces powinien jednak obejmować całe ciało.

Dobra dieta.

Warto przy tym nabyć produkt z filtrem przeciwsłonecznym. Złuszczanie naskórka również należy do elementów higieny – naskórek odnawia się bowiem średnio co 26 dni, a jego martwa rogowa warstwa powinna być złuszczana, by zachować dobrą kondycję skóry. Myśląc o higienie skóry warto mieć na uwadze również prawidłową dietę (bogatą w witaminy, minerały, antyoksydanty oraz wodę- właściwe nawilżenie od środka jest równie istotne). Ponad to zaleca się unikanie nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, zaprzestanie palenia wyrobów tytoniowych, ograniczenie alkoholu oraz używania kosmetyków do makijażu mogących podrażniać skórę.
TAGI: Kompleksowe oczyszczanie,demakijaż, higiena skóry, złuszczenie naskórka, witaminy, minerały,tytoń, alkohol.

PODZIEL SIĘ: