Sposoby na wypadające włosy

wypadające włosy

Każdego dnia tracimy włosy, co jest zjawiskiem naturalnym. Ale przy zbyt dużej ilości, pojawić się może niepokój. W końcu fryzura to nasza wizytówka. Na szczęście mamy sprawdzone sposoby na wypadające włosy. Najwyższa pora na ich wykorzystanie.

Wypadające włosy

Przyczyny wypadających włosów mogą być różne. Czasem w grę wchodzi zła dieta, stres czy różne choroby. Uszkodzenia mechaniczne i zabiegi stylizacyjne także mogą uszkodzić skórę głowy i strukturę włosów. Osłabione pasma są bardziej podatne na czesanie, suszenie czy prostowanie. Częste farbowanie czy stosowanie kosmetyków do stylizacji ma wpływ na wygląd naszej fryzury. Problemowi wypadaniu włosów możemy jednak zaradzić. Mamy kilka sposobów, które pomogą odzyskać dawny wygląd włosów i zapobiegną ich traceniu w nadmiarze.

Odpowiednia dieta

Zdrowe i racjonalne żywienie jest podstawą pięknego wyglądu skóry, włosów i paznokci. Dieta oddziałuje na włosy. Codzienne menu powinno być bogate w witaminy i minerały, takie jak magnez, żelazo czy selen. Składniki znajdziemy w burakach, kaszy gryczanej czy wątróbce. Suplementy diety, zawierające skrzyp polny, pokrzywę, rzepę oraz witaminę H także nam pomogą. Warto więc zadbać o swoje zdrowie, które z pewnością przełoży się na wygląd zewnętrzny.

Domowe maseczki

Sposoby babuni to metody, do których coraz chętniej i częściej wracamy. Nasze babcie wiedziały, jak poradzić sobie z problemem wypadających włosów. Stosowały maseczkę, z żółtek i nafty kosmetycznej oraz odrobiny oleju. Maskę nakłada się na włosy, na godzinę przed ich umyciem. Składniki wzmacniają pasma, choć mogą je nieco obciążyć. Należy pamiętać, by dokładnie zmyć maskę z powierzchni włosów.

Preparaty apteczne

W aptece znajdziemy mnóstwo różnych preparatów na wypadające włosy. Ampułki, kapsułki, wcierki czy nawet szampony to specyfiki, które mogą nam pomóc. Ich aplikacja powinna odbywać się zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi w ulotce i na opakowaniu. Za tego typu środki będziemy musieli trochę zapłacić, ale taka kuracja może okazać się bardzo skuteczna.

Mezoterapia skóry głowy

wypadające włosyZabiegi dostępne w gabinetach kosmetycznych to propozycja dla osób,oczekujących szybkich efektów. Mimo wysokiej ceny, mezoterapia skóry głowy cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Zabieg może zapobiec wypadaniu włosów. Dla najlepszych efektów, zaleca się wykonanie serii zabiegów. Cena jest zależna od użytych ampułek, zawierających środki przeciwzapalne, koktajle witaminowe i mineralne.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: