Jak czyścić pędzle do makijażu?

pedzle

Makijaż jest dla wielu kobiet codzienną czynnością. Podczas jego wykonywania stosujemy nie tylko kosmetyki ale także pędzle do makijażu, które wymagają odpowiedniego czyszczenia.

Podczas wykonywania makijażu na pędzlach pozostają resztki kosmetyków, martwy naskórek oraz wszelkie bakterie. Właściwe czyszczenie pędzli jest konieczne do utrzymania prawidłowej higieny.

Mydło i woda

Najprostszym sposobem na oczyszczenie naszych pędzli jest namoczenie ich w wodzie z mydłem. Taką płukankę stosujemy aż do momentu, kiedy woda będzie czysta. Pamiętajmy aby nie zamoczyć elementu łączenia trzonka z włosiem, co mogłoby spowodować rozklejenie pędzla. Mydło i woda są odpowiednie zarówno do naturalnego jak i sztucznego włosia. Możemy także zastosować szampon lub płyn do naczyń, który zadziała tak samo skutecznie jak mydło.

Specjalne płyny

Wizażystki bardzo często stosuję specjalne płyny dezynfekujące i czyszczące pędzle do makijażu. Taki środek pozbędzie się wszelkich bakterii i zanieczyszczeń. Płyny czyszczące dostaniemy w dobrych drogeriach i specjalistycznych sklepach kosmetycznych.

Częstotliwość mycia

To jak często będziemy musieli czyścić pędzle zależy od ich używania. Przy codziennym makijażu z użyciem podkładu i korektora, najlepiej myć pędzle codziennie. Te, stosowane do różu czy bronzera wystarczy poddać czyszczeniu raz na 2 czy 3 tygodnie.

Odpowiednie suszeniepedzle

Umyte pędzle można delikatnie osuszyć ręcznikiem. Najlepiej, jeśli pozostawimy je do całkowitego wyschnięcia, układając na płasko bądź wieszając włosiem do dołu. Nigdy nie suszmy pędzli na grzejnikach czy za pomocą suszarki, ponieważ w taki sposób możemy łatwo zniszczyć włosie.

Wymiana pędzli

Przychodzi czas, kiedy pędzle nie nadają się już do dalszego użytkowania. Gdy wypada z nich włosie, są rozklejone bądź stały się szorstkie należy wymienić akcesoria na nowe. Odpowiednia dbałość o czystość pędzli zapewni higienę i sprawi, że będą służyć nam przez wiele lat.

PODZIEL SIĘ: