Higiena stóp

higiena stóp

Dbamy o swoje włosy czy skórę twarzy, ale czy zawsze pamiętamy o pielęgnacji naszych stóp? Higiena stóp to zbiór kilku zabiegów, dzięki którym stopy będą zawsze czyste, głądkie i zadbane!

Higiena stóp każdego dnia

Nasze stopy mają każdego dnia do pokonania wiele wyzwań. Codziennie poruszamy się, czasem nawet biegniemy, spiesząc się na autobus czy pociąg. Nosimy niewygodne szpilki przez długie godziny, co niestety niekorzystnie wpływa na skórę i ogólny stan stóp. Twarda skóra, odciski, otarcia, spocone stopy i nieprzyjemny zapach – to tylko niektóre z problemów. Codzienna higiena stóp to przede wszystkim ich mycie każdego dnia. Dla poczucia większego komfortu i świeżości warto używać dezodorantu do stóp czy talku dezynfekującego i odświeżającego skórę. Takie kosmetyki zapobiegają rozwojowi bakterii i grzybów, co jest niezwykle ważne w okresie letnim, kiedy częściej odsłaniamy swoje stopy czy chodzimy boso. Wieczorem, po całym dnu spędzonym na nogach warto zaaplikować na stopy krem chłodząco-kojący. Zadziała jak pielęgnujący opatrunek na skórę. Złagodzi obrzęk i nawilży skórę naszych stóp, pozostawiając je głądkie i miękkie w dotyku.

Naturalny peeling do stóp

Skóra stóp twardniej, co ma związek z częstym chodzeniem czy bieganiem. Szczególnie twardy robi się naskórek na piętach. Dlatego powinniśmy wykonywać peeling stóp, który usunie martwy naskórek i wygładzi powierzchnię stóp. Naturalnym peelingiem jest spacer po piaszczystej plaży. To doskonała forma masażu stóp. Jeśli nie mamy dostępu do plaży, wystarczy wykonać peeling w zaciszu domowej łazienki. Cukier czy fusy z kawy idealnie nadadzą się do wykonania naturalnego i aromatycznego zabiegu na piękne stopy. Peeling wystarczy wykonać raz w tygodniu, chyba że nasze stopy potrzebują znacznie częstszej pielęgnacji tego rodzaju.

Skarpetki na piękne stopy

stopyTak jak dłonie wymagają pielęgnacji, tak samo potrzebują jej stopy, dlatego producenci kosmetyków oferują specjalne skarpetki, które działają niczym profesjonalne SPA. Składniki aktywne w skarpetkach pielęgnują skórę i nawilżają ją przez noc. Dzięki temu, po przebudzeniu i ściągnięciu skarpetek, zyskujemy niezwykle gładkie i zadbane stopy.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: