Higiena intymna – podstawowe zasady, których musisz przestrzegać

higiena

Higiena intymna to element utrzymania naszej czystości i zdrowia. Przedstawiamy podstawowe zasady, których musisz przestrzegać.

Podstawowe zasady higieny intymnej

Nasze miejsca intymne są narażone na różne bakterie i grzyby. Infekcje intymne i inne choroby tego typu nie należą do przyjemnych. Dlatego niezwykle ważna jest higiena miejsc intymnych, o której nie możemy zapominać. Podstawowe zasady, których musisz przestrzegać ułatwią codzienne dbanie o nasze zdrowie intymne.

Odpowiednie kosmetyki do mycia miejsc intymnych

Zwykle mydło może wysuszać i podrażniać skórę, szczególnie miejsc intymnych. Do ich mycia używajmy zatem tylko odpowiednich kosmetyków, przeznaczonych do tego celu. W sklepach kosmetycznych znajdziemy płyny, żele oraz emulsje do higieny miejsc intymnych. To łagodne preparaty, zawierające często kwas mlekowy, aloes czy rumianek, które nie tylko chronią ale także pielęgnują wrażliwe miejsca i łagodzą podrażnienia.

Zmiana wkładek, podpasek i tamponów

Wkładki pomagaj a utrzymać prawidłową higienę i są idealne na co dzień. Nie dopuszczają do kontaktu ciała z bielizną. Neutralizują nieprzyjemne zapachy i mogą zapobiec przez wpadką podczas okresu. Wkładki są jednorazowe i warto zabrać je ze sobą w podróż. Podpaski czy tampony to środki higieniczne niezbędne podczas miesiączki. Tego typu środki zmieniamy co kilka godzin lub częściej, wedle naszych potrzeb. Pamiętajmy, że nie należy ich nosić dłużej, niż zalecają producenci, ponieważ możemy podrażnić skórę.

Zmiana bielizny

higiena-intymna

Bielizna to rzecz osobista i bardzo ważna przy higienie. Bieliznę zmieniamy każdego dnia. Najlepiej robić to po kąpieli. Zakładamy wtedy czystą bieliznę na wcześniej umyte i wysuszone ciało. Czyste figi zapewnią nam komfortowe uczucie czystości. Ważne, aby bielizna była wykonana z naturalnych i oddychających tkanin. Zamiast syntetyków i obciskających materiałów wybierajmy bawełnę.

Powyższe zasady pozwolą na utrzymanie prawidłowej higieny intymnej. Dzięki nim, zachowamy nie tylko czystość ale przede wszystkim zdrowie, które w naszym życiu powinno odgrywać ważną rolę.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: