Higiena intymna kobiety

higiena intymna kobiety

Każda kobieta powinna zadbać o swoje zdrowie intymne. Produkty do higieny sprawią, ze higiena intymna kobiety nie będzie stanowiła żadnego problemu. Co warto mieć w swojej łazience?

Higiena intymna

Higiena intymna to dla wielu wstydliwy temat. Zdrowie intymne jest bardzo ważne, więc należy o nim rozmawiać. Higiena to nie tylko czysta i zdrowa skóra ale komfort i wygoda w każdej sytuacji. Miejsca intymne kobiety są bardzo wrażliwe. Łatwo je podrażnić, co może zakończyć się nieprzyjemną infekcją. Odpowiednie środki zabezpieczą nas przed problemami zdrowotnymi natury intymnej.

Płyn do higieny intymnej

Płyn do higieny intymnej to podstawowy kosmetyk, który powinien znaleźć się w damskiej łazience. Zwykłe mydło wysusza skórę i może ją podrażnić. Płyn do higieny intymnej zawiera delikatne składniki myjące i nawilżające. Chroni przed infekcjami i zapewnia uczucie świeżości. Dba o odpowiednią florę bakteryjną pochwy. Płyny do higieny intymnej mogą zawierać kwas mlekowy, rumianek czy aloes.

Wkładki higieniczne

Uczucie świeżości nie zostaje z nami na długo. Musielibyśmy co chwilę brać prysznic, by czuć się w pełni komfortowo. Sposobem na komfortowe uczucie czystości i świeżości są wkładki higieniczne. Zabezpieczają bieliznę między okresami. Chronią wrażliwą skórę przed otarciami bielizny czy podrażnieniami od potu. Wkładki higieniczne mogą zawierać substancje zapachowe i pielęgnujące skórę. Są wygodne i tak cienkie, że nie widać ich pod bielizną. Bez problemu dopasujemy je do bielizny.higiena intymna

Podpaski i tampony

Podpaski i tampony to niezbędne środki higieniczne podczas okresu. Chronią naszą bieliznę i ubranie przed plamami. Na rynku dostępne są bardzo cienkie podpaski czy małe i wygodne tampony. Wystarczy, że dopasujemy je do swoich potrzeb.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: