Szczoteczka do mycia twarzy – rewolucyjny gadżet

szczoteczka

Wprowadzenie na rynek szczoteczki do mycia twarzy dało zupełnie nowe spojrzenie na pielęgnację i codzienną higienę. Dlaczego szczoteczki zyskały tylu miłośników i jaką wybrać?

Oczyszczanie twarzy

Nasza twarz wymaga codziennej pielęgnacji i dokładnego oczyszczania. Dawniej do mycia stosowano tylko wodę i mydło. Dziś wiemy, że zwykłe mydło wysusza skórę. Powstają coraz to nowe żele myjące, mleczka, płyny i pianki. Wszystkie mają zapewnić czystą cerę. Do mycia wystarczają same dłonie lub płatki kosmetyczne czy waciki. Producenci kosmetyków oraz wszelkich akcesoriów posunęli się krok dalej, prezentując klientom szczoteczki, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia ze skóry twarzy.

Szczoteczka elektryczna

Szczoteczka elektryczna jest zasilana bateriami lub prądem. Ten niezwykły gadżet działa nie tylko oczyszczająco ale także pielęgnująco, ponieważ szczoteczka zapewnia masaż twarzy. Włosie za pomocą ruchów dokładniej oczyszcza twarz, niż zwyczajne przejechanie skóry wacikiem. Skóra staje się wygładzona, dzięki czemu lepiej przyjmuje składniki kosmetyków pielęgnacyjnych czy kolorowych. Takie akcesorium wcale nie musi być drogie. Powinno mieć jednak wymienne końcówki. Szczoteczkę myjemy każdorazowo po użyciu. Do mycia twarzy wykorzystujemy żel myjący, aplikując go na głowicę. Warto wybrać tę wodoodporną i z dodatkowym futerałem, którą zabierzemy ze sobą w podróż. Popularne sieciówki oferują tego typu szczoteczki, ceny są różne, ale przede wszystkim zwracajmy uwagę na moc oraz włosie szczoteczki.

Szczoteczka manualna

szczoteczka

Pierwowzorem szczoteczki elektrycznej była ta manualna. Jej główka nie jest wymienna. Szczoteczka ma prostą budowę – posiada rączkę oraz główkę z włosiem. Jej cena nie przekracza kilkunastu złotych i z łatwością dostaniemy ją w popularnych drogeriach. Taki sprzęt czyszczący wymaga użycia odrobiny siły. Szczoteczkę po dwóch miesiącach należy wymienić na nową. Inna sytuacja będzie wyglądać w przypadku szczoteczki silikonowej lub w całości wykonanej z plastiku. Wtedy wystarczy dokładnie ją myć i suszyć, a posłuży nam przez długi czas. Silikonowe akcesorium również jest tańsze od szczoteczki elektrycznej.

Wybór szczoteczki zależy od naszych indywidualnych upodobań. Osoby, które zwykle się spieszą i uwielbiają wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne, z pewnością pokochają szczoteczki elektryczne. Te manualne, mogą być równie dobrze skuteczne i praktyczne. Zajmą mniej miejsca w kosmetyczce, a ich pielęgnacja będzie łatwiejsza. Najważniejsze, aby nasza cera była dobrze oczyszczona i odpowiednio przygotowana na inne zabiegi kosmetyczne.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: