5 rzeczy, które musisz wiedzieć o przechowywaniu soczewek

oko

Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie soczewek kontaktowych. Zanim zaczniemy ich używać, poznajmy zasady przechowywania soczewek.

Soczewki kontaktowe są alternatywą dla tradycyjnych okularów korekcyjnych. Zapewniają wygodę oraz znakomicie ukrywają naszą wadę wzroku przed spojrzeniami innych. Istotną kwestią jest ich przechowywanie.

Płyn do soczewek

Zwykła woda nie wystarczy, aby prawidłowo wyczyścić szkła kontaktowe oraz pojemnik, w którym je przechowujemy. Woda może doprowadzić do zmiany ich kształtu. Do mycia soczewek stosuje się specjalne płyny, które umożliwią pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, chroniąc przed podrażnieniami oczu.

Codzienna wymiana płynu

Każdego dnia powinno się wymienić stary płyn z pojemnika, na nowy. Dolanie płynu, do tego z poprzedniego dnia, tylko zmniejszy jego właściwości. Jeśli chcemy zachować skuteczną ochronę i higienę, nie praktykujmy takiej czynności.

Mycie pojemnika na soczewki

Pojemnik, w którym przechowujemy również musi być czysty. Dbając o soczewki, nie możemy o nim zapomnieć. Wszelki kurz czy resztki tuszu do rzęs mogą osadzać się na pojemniku, dlatego należy go codziennie czyścić, także płynem do soczewek. Zapewni to odpowiedni stan czystości oraz bezpieczeństwo naszego zdrowia.

Mycie rąk

Nawet gdy nasz pojemnik będzie krystalicznie czysty, możemy przenieść bakterie znajdujące się na naszych dłoniach. Mycie rąk wodą i mydłem jest podstawową kwestią jeżeli chodzi o higienę. Zawsze przed założeniem i zdejmowaniem soczewek musimy o tym pamiętać, jeśli chcemy uniknąć zakażenia oka.

Wymiana pojemnika na soczewkisoczewki

Pojemnik na soczewki powinno się wymieniać minimum raz na trzy miesiące. W celu zachowania lepszej ochrony oczu, możemy nawet po miesiącu używania wymienić stary pojemnik na nowy. Taka, regularna czynność pozwala zachować prawidłową higienę. Nowy produkt będzie sterylny i lepiej spełni swoją funkcję.

Oczy są bardzo wrażliwe na wszelkie bakterie czy pyłki. Bardzo łatwo podrażnić oczy, szczególnie, gdy niewłaściwie dbamy o higienę stosowania soczewek kontaktowych. Pamiętajmy, że pojemnik na soczewki jest tak samo ważny, więc przykładajmy dużą wagę do przechowywania naszych soczewek. Dbając o jego stan, troszczymy się także o nasz wzrok.

PODZIEL SIĘ: