Gumki do włosów – jak wybrać najlepsze?

Gumki do włosów
Milada Vigerova z Unsplash

Często je gubimy, pękają i szarpią nasze włosy – gumki, czyli nieodłączne akcesoria posiadaczek średnich oraz długich pasm. Gumki do włosów trzymają włosy w ryzach, pozwalają przygotować efektowne fryzury czy zwyczajnie, zapewniają wygodę podczas treningu. Jak wybrać te najlepsze?

Problem z gumkami

Wiecznie zagubione gumki są podobne jak spinki, które też znikają w niewiadomych okolicznościach. Gumki do włosów mają być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Zwykle kierujemy się ich wyglądem, co nie zawsze dobrze kończy się dla naszych włosów. Odpowiednie gumki powinny być dopasowane do rodzaju włosów. Jak wybrać te właściwe, które nie zniszczą pasm i pomogą w ich układaniu?

Popularna spiralka dla różnych rodzajów włosów

Gumowe spirale do włosów stały się bardzo modne. Trzeba przyznać, że ich producent zna się na rzeczy. Gumki nie tylko charakteryzują się ciekawym wyglądem, ale niezwykłą funkcjonalnością. Nie szarpią włosów, nie plączą ich, więc nadają się do każdego rodzaju. Nie zostawiają na włosach żadnych odkształceń, a ponadto mogą pełnić rolę bransoletki. Tak praktyczny gadżet po prostu trzeba wypróbować.

Jedwabna dla cienkich pasm

Jedwabne gumki powstały z myślą o posiadaczkach cienkich i delikatnych pasm. Ich ściąganie nie powoduje nieprzyjemnych ciągnięć. Nie ma mowy, że wyrwiemy sobie z głowy jakikolwiek włos. Gumki nie połamią pasm i nie przyczynią się do rozdwojenia końcówek, a wszystko za sprawą jedwabiu, z którego są wykonane.

Haczyki dla kręconych włosów

Posiadaczki loków doskonale wiedzą, jak wymagające są ich włosy. Często się plączą i trudno ogarnąć je zwykłą gumką. Specjalne gumki, zakończone haczykami, pomogą stworzyć wymarzona fryzurę. Nie uszkodzą włosów i nie ścisną ich zbyt mocno. Takie rozwiązanie ułatwi nie tylko spięcie włosów, ale także zdjęcie gumki. I szalone afro da się ujarzmić z tak profesjonalnym sprzętem.

Aksamitna dla prostych i gładkich pasm

Pamiętacie lata 90. i kultowe gumki z aksamitu? Dziś wracają, nie tylko do mody. Wygodne gumki są miękkie w dotyku i bezpieczne dla włosów. Delikatnie obejdą się z gładkimi i prostymi włosami, zwłaszcza tymi, wygładzanymi chemicznie. A w dodatku będą ciekawym i modnym dodatkiem. Pora więc wyciągnąć ze szkatułek gumki z dawnych lat.

Przezroczyste dla włosów plecionych

Wszelkiego rodzaju warkoczyki czy grubsze warkocze wymagają ściągnięcia gumką. W tym celu sprawdzą się przezroczyste gumki, które będą na włosach niewidoczne. Przy problemie z usunięciem takiej gumki, zawsze można pomóc sobie nożyczkami. Nie będzie szkoda mini gumki, gdyż zwykle są one sprzedawane w dość dużych opakowaniach.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: