Czysta skóra, czyli sposoby na wągry

wągry

Gładka i czysta cera to nasza wizytówka. Gdy pojawiają się na niej nieestetyczne zaskórniki, nie chcemy spoglądać w lustro. Wtedy najchętniej schowalibyśmy się przed całym światem. Czysta skóra jest możliwa, jeśli zastosujemy sprawdzone sposoby na wągry.

Sposoby na wągry

Cera tłusta i mieszania ma skłonność do powstawania zaskórników. Pojawiają się one także ze względu na nieprawidłową dietę czy niewłaściwe oczyszczanie skóry. Czarne punkciki, widoczne na skórze powracają niczym senny koszmar. Na szczęście możemy się ich pozbyć, ciesząc się czysta i atrakcyjną skórą, wolną od zaskórników. Demakijaż i codzienne mycie twarzy to nie wszystko. Czasem potrzeba nieco skuteczniejszej broni, by usunąć wągry.

Kąpiel parowa

Kąpiel parowa, czyli tzw. parówka pomoże otworzyć pory twarzy. Taki zabieg jest wstępem do skutecznego oczyszczania cery. W warunkach domowych z powodzeniem przeprowadzimy kąpiel parową. Ciepła para wodna zadziała na skórę niczym kompres, jednak należy uważać, by jej nie poparzyć.

Plastry na wągry

Specjalne plastry na wągry, które przykleja się na nos, są dostępne w każdej drogerii. Wystarczy nakleić plaster i zwilżyć go wodą. Po odczekaniu kilkunastu minut, plaster odkleja się z powierzchni skóry. Wraz z nim, powinniśmy usunąć zanieczyszczenia, głęboko schowane w porach skóry. Podczas odklejania, należy uważać, by nie uszkodzić naskórka.

Peeling skóry twarzy

Peeling jest doskonałym sposobem na pozbycie się wągrów. Mikrogranulki dobrze oczyszczają skórę i poprawiają jej ukrwienie. Do skóry twarzy stosujemy delikatniejsze peelingi, z mniejszymi granulkami, które nie uszkadzają wrażliwej cery. Peeling warto wykonywać regularnie, raz w tygodniu. Ten domowy, z mleka i ryżu pomoże w usunięciu wągrów tak samo dobrze, jak kosmetyk z drogerii.

Domowa maseczka

domowa maseczkaMaseczka to również sposób pozbycia się zaskórników. Rozgniecione listki kozieradki w połączeniu z wodą stworzą papkę, którą wystarczy nałożyć na twarz. Po kwadransie zmywamy ja wodą i uzyskujemy czystą skórę, bez widocznych czarnych kropek.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: