Dlaczego po kąpieli w basenie warto wziąć prysznic?

prysznic

Uwielbiamy wizyty na basenie. Ludzie chętnie odwiedzają takie miejsca, jednak czy dbają wystarczająco o bezpieczeństwo swoje higieny i zdrowia. Dlaczego po kąpieli w basenie warto wziąć prysznic?

Chlorowana woda

Woda na basenach jest zwykle chlorowana lub ozonowana. Związki te nie służą naszej skórze. Częste wizyty w basenie powodują, że skóra staje się szorstka i sucha. Chlor może pogorszyć kondycję naszej skóry, powodując liczne podrażnienia i uporczywe uczucie swędzenia. Po kąpieli należy zmyć z siebie szkodliwy chlor, używając nie tylko wody ale także mydła. Po prysznicu warto zadbać o nawilżenie skóry. W tym celu najlepiej zastosować balsam lub inny kosmetyk nawilżający. Wybierając basen, warto szukać tych z chlorowaną i ozonowaną wodą jednocześnie, ponieważ powoduje ona znacznie mniej uszkodzeń skórnych.

Szkodliwe bakterie i grzyby

Środowisko wodne jest idealnym miejscem dla rozwoju wszelkich bakterii i grzybów. Pływalnie odwiedzają setki ludzi każdego dnia, nic dziwnego, że w wodzie czy na posadzkach czyhają na nas mikroorganizmy. Mogą one wywołać różne podrażnienia i zapalenia skóry jak wysypki czy wypryski. Częstą pamiątką z wizyty na basenie jest także grzybica stóp. Dlatego tak ważny jest prysznic, zarówno przed jak i po basenowej kąpieli, oczywiście z  użyciem środków myjących. Taka czynność uchroni nasz przed poważnymi infekcjami skóry. Dbając o zdrowie, nie możemy o niej zapominać za każdym razem, kiedy udajemy się na basen.

Prysznic bez kostiumu kąpielowego

prysznic-po-kąpieli-w-basenie

Po wyjściu z basenu należy dokładnie umyć całe ciało, bez kostiumu kąpielowego. Na naszym stroju także osadzają się szkodliwe bakterie, więc po każdym wyjściu na basen, musimy oddać go do prania. Tylko w ten sposób się ich pozbędziemy. Naga kąpiel w szatni basenu może być krępująca, ale umyć równie dobrze możemy się w domu, zaraz po powrocie z pływalni. Pamiętajmy o tym aby umyć także włosy. W dodatkowej ochronie intymnej i przywróceniu właściwego pH skóry pomogą płyny do higieny intymnej, więc warto je zastosować zarówno przed jak i po kąpieli w basenie. Wzmocnią one naturalną barierę ochronną skóry.

Prawidłowa higiena naszego ciała to ważny element zdrowia. Bezpieczeństwo i higiena podczas pobytu na basenie sprawią, że groźne bakterie i grzyby nie będą miały żadnych szans.

PODZIEL SIĘ: