Jak wyczyścić białe trampki?

białe trampki

Białe trampki prezentują się pięknie, o ile są czyste. Pasują do wielu letnich stylizacji. Problem pojawia się, kiedy trudno dostrzeż biel naszych butów. Jak wyczyścić białe trampki?

Białe trampki – buty idealne na lato

Trampki to bardzo wygodne obuwie. Sprawdzają się na spacerach czy pieszych wycieczkach. Są lekkie i nie zajmują dużo miejsca w wakacyjnym bagażu. Pasują do wielu stylizacji, do letnich sukienek, spódnic czy szortów. Nowe białe trampki wyglądają idealnie, ale od chodzenia, nasze buty mogą się ubrudzić. Ślady ziemi czy trawy, nie prezentują się na nich zbyt dobrze. Mamy jednak sprawdzone sposoby na to, jak wyczyścić białe trampki, by znów wyglądały jak nowe.

Pasta do zębów

Biała pasta do zębów może okazać się dobry środkiem do czyszczenia trampek. W trampki należy wetrzeć płyn do naczyń. Następnie pocieramy materiał namoczoną w wodzie szczoteczką, z odrobiną pasty do zębów. Brudną pianę wystarczy ściągnąć ręcznikiem, najlepiej jasnym. Po kilku godzinach, aż trampki wyschną, możemy znowu je nosić.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest niezastąpiona nie tylko w kuchni. Sodę łączymy z proszkiem do prania i octem, Przygotowaną mieszankę wcieramy w namoczone wcześniej buty. Zmywamy miksturę pod bieżącą wodą, cały czas szczotkując. Taka mieszanka usunie brud także z gumy naszych trampek.

Zasypka dla dzieci

Jeśli mamy małe dzieci, możemy wykorzystać zasypkę do ich pielęgnacji. W połączeniu z wodą, w proporcji 1:1, będzie skutecznym środkiem czyszczącym białe trampki. Papkę wcieramy w buty szczoteczką, po czym suszymy mokre miejsca suszarką. Miksturę możemy stosować tylko na materiał tekstylny.

Wybielacz

jak wyczyścić białe trampkiWybielacz sprawdzi się w czyszczeniu gumy butów. Wystarczy zamoczyć patyczki higieniczne w płynie i wyczyścić nim gumę. Należy uważać przy tym na skórę dłoni i elementy naszego obuwia.

Nasze ulubione trampki mogą być znowu czyste i atrakcyjne. Wystarczy, że wykorzystamy domowe sposoby czyszczenia butów, by ponownie cieszyć się ich śnieżnobiałym wyglądem.

PODZIEL SIĘ: