Oczyszczanie skóry twarzy

oczyszczanie skóry twarzy

Higiena ciała obejmuje także naszą cerę, która każdego dnia wymaga odpowiedniego oczyszczania. Właściwe oczyszczanie skóry twarzy zapewni nam młody i piękny wygląd na długi czas.

Higiena skóry twarzy

Skóra twarzy potrafi być bardzo wymagająca. W końcu traktujemy ją wszelkimi kosmetykami kolorowymi i pielęgnacyjnymi. Do tego dochodzą czynniki klimatyczne, które mogą niekorzystnie wpływać na jej stan. Higiena skóry twarzy jest elementarną częścią całej pielęgnacji. Czysta skóra to podstawa jest zdrowego wyglądu. Wszelkie zanieczyszczenia przyczyniają się do powstawania niedoskonałości w postaci pryszczy i krost. Dbanie o higienę skóry powinno być zdrowym nawykiem, każdej osoby, która pragnie na długo cieszyć się młodym wyglądem.

Oczyszczanie skóry twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy to niezbędny zabieg. Tak, jak pamiętamy o myciu zębów, tak nie możemy zapominać, by oczyścić naszą cerę z zanieczyszczeń, potu, sebum i resztek makijażu. Położenie się do łóżka w pełnym makijażu nie jest najlepszym pomysłem, chyba że chcemy zafundować sobie przyspieszony proces starzenia się skóry. Do oczyszczania służą różne kosmetyki i akcesoria. Dziś przedstawimy te, które są najbardziej skuteczne i łatwo dostępne dla każdego.

Zwykła woda i mydło to duet, który wysuszy naszą skórę, dlatego polecamy użycie żelu myjącego lub płynu micelarnego. Tego typu kosmetyki szybko oczyszczą skórę i zmyją makijaż. Płyn micelarny nie podrażnia skóry i nie wymaga pocierania, ze względu na strukturę cząsteczek, które go tworzą. Alternatywnym kosmetykiem będzie pianka myjąca lub chusteczki do demakijażu. Doskonale sprawdzą się w podróży. Po oczyszczeniu twarzy, warto przemyć ją tonikiem, który przywróci skórze jej naturalne pH, przygotowując ją na kolejne zabiegi.

Dobrym sposobem na oczyszczanie skóry twarzy jest użycie szczoteczki do mycia skóry. W drogeriach są dostępne silikonowe szczoteczki. Ich niska cena oraz możliwość łatwego mycia zachęcają do wypróbowania. Szczoteczka dokładnie usunie brud i przy okazji poprawi krążenie, nadając skórze zdrowego wyglądu. Zwolennicy efektywniejszego masażu skóry mogą zainwestować w szczoteczkę elektryczną, której głowica dotrze we wszystkie miejsca i dokładnie pozbawi ich zanieczyszczeń. Za tego typu gadżet niestety musimy zapłacić, ale taka szczoteczka posłuży nam na długo.

szczoteczka do myciaInnym rozwiązaniem jest oczyszczanie twarzy w salonie kosmetycznym. Taki zabieg wykonujemy okazjonalnie, dostosowując terminy do rodzaju naszej skóry, jej potrzeb i pory roku. Profesjonalne oczyszczanie twarzy jest odpowiednie dla osób, których skóra wymaga nieco większej uwagi niż normalna cera bezproblemowa. Przed wykonaniem takiego zabiegu warto skonsultować się z dermatologiem.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: