Wybieramy ręcznik idealny

ręcznik

Ręcznik to codzienny towarzysz naszego życia i przede wszystkim utrzymania higieny. Znajdziemy go w łazience, w hotelowym pokoju, na basenie czy na plaży. Wybór idealnego ręcznika nie jest łatwy, dlatego postanowiliśmy sprawdzić jakie rodzaje są najlepsze.

Wybór ręcznika

Wybór ręcznika to bardzo ważna kwestia, ponieważ materiał ręcznika ma bezpośredni kontakt z naszą skórą. Zanim zdecydujemy się na zakup, musimy zastanowić się do jakich celów będziemy danego ręcznika używać. Tworzywa i rozmiary dopasowuje się do określonych potrzeb. Tym samym inny materiał sprawdzi się w łazience a inny przy kuchennym zlewie.

Chłonność i trwałość

Ręcznik powinien dobrze chłonąć wilgoć. Właśnie na tym nam zależy, ponieważ wycierając mokre ciało, chcemy jak najszybciej uzyskać suchą skórę. Wysoko gatunkowe ręczniki zawsze będą dobrze absorbować wilgoć. Odpowiedni materiał poznamy po gęstości splotu. Taki ręcznik będzie kosztował nieco więcej, ale z pewnością będzie wart swojej ceny.

Rozmiar ma znaczenie

W przypadku ręcznika rozmiar ma duże znaczenie. Wszystko zależy od tego, do czego będzie nam służył. Małe ręczniki idealnie nadają się do wycierania rak, więc sprawdzą się w toalecie i przy kuchennym zlewie. Średni wymiar ręcznika to z reguły 50 x 100 cm lub 70 x 140 cm. Taki rozmiar sprawdzi się w łazience. Owiniemy nim włosy czy osuszymy ciało. Duże ręczniki kąpielowe także są odpowiednie do utrzymania higieny, ale równie dobrze posłużą  nam na plaży czy basenie. Po kąpieli w wodzie owiniemy się nimi w całości. Ręcznik plażowy sprawdzi się także jako koc.

Kolor ręcznika

Kwestia estetyczna jest raczej zależna od indywidualnego gustu, ale są pewne reguły, którymi warto się kierować. Zazwyczaj dopasowujemy kolor do wystroju naszej łazienki. Zbliżone odcienie ułatwią nam pranie. Białe ręczniki szybko się brudzą, co wymaga częstego prania. Prezentują się jednak bardzo stylowo i elegancko, dlatego będą pasowały do każdej łazienki. Jeśli nie mamy żadnych preferencji kolorystycznych, najlepiej wybierzmy neutralne kolory, które wyglądają klasycznie.

Jakość materiału

ręcznik

Im wyższa jakość materiału, tym bardziej chłonny i lepszy ręcznik. Jeśli liczymy na takie ręczniki, które posłużą nam przez długi czas i nie zniszczą się po pierwszym praniu, wybierajmy te gatunkowo najlepsze. Osoby z alergią skórną lub bardzo wrażliwą skórą powinny szukać ręczników, wykonanych z naturalnych tkanin takich jak bawełna. Zapewnią miękkość i delikatność oraz niesamowity komfort ich używania.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: