Wkładki higieniczne – jak uzywać

Wkładki higieniczne są produktami, które mają pomóc kobietom w utrzymaniu higieny intymnej na wysokim poziomie. Choć z wyglądu przypominają podpaski, mają jednak inne zastosowanie. Przede wszystkim używa się ich poza okresem menstruacji, ale wtedy, gdy występują upławy (w postaci śluzu). Chłonność wkładek higienicznych nie jest duża, są one też mniejsze i cieńsze od podpasek.

Kiedy stosować wkładki higieniczne.

Po wkładki higieniczne sięgają zwłaszcza kobiety, u których ilość wydzieliny z pochwy w dniach bezpośrednio przed i zaraz po miesiączce jest obfita. Takie upławy powodują dyskomfort. Wkładka pozwala czuć się świeżo i pewnie, chroni bieliznę, oraz pochłania intymny zapach. Ilość wydzieliny jest u każdej kobiety inna, dlatego noszenie wkładek codziennie nie zawsze jest konieczne. Jeśli jednak chodzi o częstotliwość wymieniania wkładek – tutaj za każdym razem powinno się pamiętać, by zmieniać je co 4 – 5 godzin (albo częściej w zależności od potrzeb). Ma to swoje uzasadnienie higieniczne. Wkładki bowiem nie zawsze przepuszczają powietrze, mogą gromadzić wilgoć a tym samym stanowić dobre środowisko dla rozwoju bakterii. Wybierając wkładki należy kierować się przede wszystkim potrzebami naszego organizmu.

Oferta rynkowa.

Na rynku dostępne są obecnie środki wykonane z różnych materiałów, o odmiennych kształtach. Niektóre mają nawet warianty zapachowe (co jednak nie zawsze jest wskazane – substancje zapachowe mogą podrażniać delikatną skórę w okolicach intymnych). Niektóre kobiety stosują wkładki higieniczne jako dodatkowe zabezpieczenie podczas menstruacji (kiedy używają tamponów).

TAGI: Upławy, śluz, pochwa, potrzeby organizmu, bakterie, menstruacja.

PODZIEL SIĘ: