Jak należy wykonywać demakijaż?

demakijaż

Zmycie makijażu to obowiązkowa czynność. Nie zawsze wiemy jak właściwie to zrobić, dlatego podpowiadamy jak należy wykonać prawidłowy demakijaż.

Demakijaż jako podstawa codziennej higieny twarzy

Umycie twarzy to nie wszystko. Woda i mydło nie zmyje wszystkich pozostałości po makijażu. Wiele kobiet popełnia błąd, kładąc się do łóżka z resztkami make-upu. Skóra potrzebuje oddechu i czasu na regenerację, dlatego oczyszczamy twarz. W nocy skóra odpoczywa a z makijażem nie ma na to żadnych szans. Do demakijażu używa się specjalnych przyrządów i kosmetyków, które umożliwiają dokładne pozbycie się tuszu do rzęs czy szminki.

Produkty do demakijażu

Demakijaż to podstawa pielęgnacji cery rano i wieczorem. Choć przed położeniem się spać wykonałyśmy tę czynność, po obudzeniu musimy ją powtórzyć, aby przygotować cerę na kolejną porcję zabiegów. Do demakijażu możemy użyć specjalnych preparatów, które zmyją resztki kosmetyków kolorowych. Najpopularniejsze są płyny micelarne, mleczka, żele oraz płyny dwufazowe. Te ostatnie, dedykowane są zazwyczaj do oczu i ust. Mają tłustą konsystencję, co pozwala na lepsze zmycie, nawet wodoodpornych kosmetyków. Mleczka są zdecydowanie łagodniejsze, więc są zalecane do wrażliwej skóry. Popularne płyny micelarne zawierają cząsteczki, które szybko usuwają wszelki brud. Nie wymagają pocierania twarzy i są bardzo wydajne.

Demakijaż krok po kroku

demakijaż

Zanim przystąpimy do oczyszczania skóry twarzy, musimy umyć ręce. To na nich gromadzi się mnóstwo bakterii, których raczej nie chcemy przenieść na twarz. Następnie aplikujemy płyn do demakijażu na płatek kosmetyczny czy wacik. W tym celu możemy użyć również gotowej chusteczki do demakijażu, która jest nasączona odpowiednim kosmetykiem. Takim narzędziem zmywamy makijaż, nie pocierając skóry. Nie chcemy przecież jej podrażnić, ani nabawić się wcześniejszych zmarszczek. Czynność powtarzamy aż do czystego wacika. Do demakijażu możemy także użyć szczoteczki do twarzy. Na rynku dostępne są także te elektryczne. Na głowicę aplikujemy żel lub płyn do twarzy i szczoteczką myjemy skórę, omijając oczy i usta. Następnie przemywamy twarz wodą. Nigdy nie pocieramy ręcznikiem skóry. Do wycierania możemy użyć bawełnianych ręczników lub papierowych – jednorazowych, które są bardziej higieniczne. Oczyszczoną skórę przemywamy tonikiem, co pozwoli nam przywrócić jej naturalne pH. Po takim zabiegu możemy nałożyć odpowiedni krem.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: