Robisz zakupy w second handzie? Pamiętaj o higienie

ubrania

Second handy to znakomita alternatywa dla osób, które lubią się wyróżniać. Robiąc zakupy w takich sklepach, nie możemy zapominać o higienie.

Sklepy z używaną odzieżą, cieszą się bardzo dużą popularnością. W takich miejscach możemy znaleźć prawdziwe, modowe perełki. Nie każdy jednak lubi tego typu sklepy ze względu na odczucia higieniczne.

Używane – przymierzane

Specyfika popularnych second handów jest taka, że ubrania, które trafiają do sprzedaży były wcześniej przez kogoś noszone. Używane ubrania mogą być przybrudzone. Ślady potu czy plamy mogą odstraszać klientów. Zanim zaczniemy nosić taką odzież,  należy ją po zakupie wyprać. Środki piorące zdezynfekują ubrania i dokładnie je wyczyszczą. W miarę możliwości starajmy się unikać przymierzania takich rzeczy bezpośrednio na gołe ciało. Nigdy nie wiadomo, kto nosił bądź przymierzał takie ubrania przed nami, a ostrożności nigdy za wiele. Niektóre firmy zajmują się czyszczeniem takiej odzieży przed jej dystrybucją do sklepów. Warto zapytać o to, buszując po sklepach.

Bielizna z second handu

Second handy oferują nie tylko ubrania ale także bieliznę. W tego typu sklepach trafiają się bardzo znane i drogie marki bieliźniane, które kuszą klientów. Niektóre osoby całkowicie wykluczają zakup używanej bielizny. Gdy nie mamy przed takim zakupem oporów, musimy pamiętać o istotnej kwestii. W żadnym wypadku nie przymierzajmy stanika na gołe ciało. Ubrania w second handzie są tanie, więc nawet jeśli nie przymierzając danej rzeczy w sklepie, nie trafimy w rozmiar, nie będzie nam szkoda wydanej sumy. Kwestia bielizny zawsze jest bardzo intymną sprawą, więc zakup tej z „drugiej ręki” pozostawiamy dla odważnych.

Buty i dodatki

buty

Używane obuwie niesie ze sobą ryzyko grzybicy. Jeśli zdecydujemy się na zakup takich butów zaopatrzmy się w preparat antygrzybiczny. Dokładnie wyczyśćmy buty i zainwestujmy we wkładki, które zapewnią nam higienę i komfort. Już podczas przymierzania butów pamiętajmy o ochronnych skarpetkach. W second handach znajdziemy również bogaty wybór dodatków w postaci torebek czy biżuterii. W trosce o nasze zdrowie starajmy się oczyścić zakupioną biżuterię. Unikniemy w ten sposób niechcianych reakcji skórnych. Wszelkie torebki czy paski zawsze warto potraktować specjalnymi środkami, dostosowanymi do tworzywa, z których zostały wykonane.

Pamiętając o zasadach higieny spokojnie możemy robić zakupy w second handach. Dbając o ochronę i bezpieczeństwo zdrowia, będziemy mogli bez obaw nosić oryginalne ubrania i dodatki.

PODZIEL SIĘ: