Prysznic dla kwiatów

Można sprzątać każdego dnia, szorować meble i podłogi, a i tak nie wygra się z kurzem. Uporczywe roztocza osiadają się na naszych roślinach, które trzymamy w domach. Mamy jednak sposób na kurz, czyli prysznic dla kwiatów!

W walce z kurzem

Czyste mieszkanie to marzenie każdej kobiety, aspirującej do tytułu perfekcyjnej pani domu. Nawet codzienne sprzątanie nie uchroni nas przed kurzem. Unoszące się w powietrzu drobinki i tak osiądą na meblach, tekstyliach i kwiatach. Trzymamy w domach rośliny doniczkowe, które są źródłem piękna oraz czystego powietrza. Rośliny tego typu zmieniają nasze otoczenie w przytulne miejsca. Wyobraźmy sobie jednak, że tak jak na meblach, osiada się na nich ten uporczywy kurz. Codzienne wycieranie delikatnych listków byłoby prawdziwą męczarnią. W walce z kurzem może pomóc całkiem inny i skuteczny sposób. Poznajcie jaki!

Kwiaty pod prysznicem

Każdy posiadacz kwiatów doniczkowych, raz na jakiś czas powinien je umyć pod prysznicem. Letni prysznic, trwający od 2 do 5 minut, nie tylko dokładnie oczyszcza rośliny z kurzu, ale także stymuluje ich wzrost. Dzięki takiemu zabiegowi, kwiaty będą lepiej rosły, obdarowując pięknem nasze otoczenie. W dodatku to dobry sposób na alergie i utrzymanie czystości w mieszkaniu. Prysznic dla kwiatów zalecany jest dwa razy w roku – w okresie wiosennym oraz zimowym. To więc najwyższa pora, by zadbać o swoje rośliny i ich atrakcyjny wygląd.

Nie tylko prysznic

Nie tylko prysznic pomaga w utrzymaniu czystości roślin. Specjaliści od roślin zalecają regularne czyszczenie za pomocą ściereczki z mikrofibry, zarówno od spodu, jak i od góry. Po każdym takim czyszczeniu powinniśmy wyprać ściereczkę, ponieważ mogą przenieść się na nią szkodniki czy patogeny, które mogłyby zaszkodzić zdrowym roślinom.

roślinyKwiaty doniczkowe pięknie się prezentują, ale nie możemy dopuścić do ich zaniedbania. Pamiętajmy, że w ziemi mogą rozwijać się grzyby. Rośliny warto regularnie podlewać, czyścić oraz przesadzać, kiedy najdzie taka potrzeba. Jeśli chcemy cieszyć się z malowniczych kwiatów, musimy odpowiednio je pielęgnować. Wówczas odwdzięczą się w pełnej krasie, ukazując swoje wdzięki.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: