prOVag® żel – pierwsza linia obrony przed infekcjami intymnymi

provag żel

provag żel

Częste korzystanie z basenu, sauny czy toalet publicznych zwiększa ryzyko pojawienia się dokuczliwych infekcji intymnych. Na szczęście stanom zapalnym pochwy można zapobiec, stosując prOVag® żel. Produkt ten stanowi pierwszą linię obrony przed zakażeniami intymnymi. prOVag® żel można stosować zarówno wspomagająco w leczeniu infekcji, jak i profilaktycznie. Zapewnia 100% naturalnej komfortowej ochrony!

prOVag® żel to nowoczesny produkt medyczny, który łagodzi dokuczliwe objawy infekcji takie jak pieczenie i świąd miejsc intymnych, jednocześnie pozwala odbudować naturalną barierę ochronną pochwy. Swoje działanie zawdzięcza skoncentrowanym metabolitom bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, do których zaliczamy  kwas mlekowy, bakteriocyny i aktywne kwasy organiczne.  Te naturalne substancje pozwalają zachować fizjologiczne, kwaśne pH pochwy, które zapobiega zakażeniom miejsc intymnych. Większość mikroorganizmów, w tym patogeny, nie potrafi rozwijać się w kwaśnym środowisku, zatem niski odczyn w naturalny sposób chroni kobiety przed infekcjami dróg rodnych.  Przeprowadzone badania potwierdziły, iż prOVag® żel wykazuje działanie przeciwbakteryjne  i przeciwgrzybicze wobec mikroorganizmów najczęściej wywołujących stany zapalne pochwy – Candida  albicansCandida glabrata, Gardnerella vaginalisEscherichia coli, Streptococcus agalactiae.

 

prOVag® żel otrzymał Nagrodę Złoty Otis 2012 w kategorii preparaty na schorzenia ginekologiczne.  Stosowanie tego produktu zaleca się kobietom, które wykazują zwiększoną podatność na podrażnienia i zaburzenia równowagi mikrobiologicznej okolic intymnych.  Skuteczność i szybkość działania prOVag® żel potwierdzają liczne badania oraz opinie kobiet. Żel jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo ginekologiczne. Jest niezwykle komfortowy w użyciu, nie brudzi bielizny, wystarcza aż na 100 aplikacji.

provag żel

Stosowanie tego produktu zaleca się szczególnie  w sytuacjach, gdy występuje podwyższone ryzyko pojawienia się infekcji intymnych:

  • Podczas infekcji i podrażnień sromu i pochwy

W celu ochrony:

  • u osób z nawracającymi stanami zapalnymi układu moczowo-płciowego
  • przed korzystaniem z basenu, sauny, większego narażenia na stany zapalne
  • podczas antybiotykoterapii – przyjmowanie antybiotyków pozwala wyeliminować patogeny, ale wpływa też negatywnie na populację „dobrych” bakterii kwasu mlekowego, które chronią nas przed infekcjami intymnymi.
  • w trakcie podróży – każdy wyjazd poza miejsce zamieszkania pociąga za sobą konieczność korzystania z publicznych toalet i nierzadko wiąże się też z utrudnieniem higieny
  • w stanach obniżonej odporności organizmu, wówczas nasz system immunologiczny nie jest w stanie zapewnić nam wystarczającej ochrony, co wiąże się ze wzrostem ryzyka rozwoju infekcji intymnych
  • po menstruacji
  • w okresie klimakterium, gdy w organizmie kobiety dochodzi do gwałtownego spadku stężenia estrogenów, co nierzadko prowadzi do suchości pochwy.

prOVag® żel może okazać się pomocny w przypadku kobiet i dzieci, u których występują skłonności do suchości zewnętrznych narządów płciowych, zaburzeń naturalnej mikroflory pochwy oraz nawracających stanów zapalnych. Na  pierwszym miejscu w składzie znajdują się metabolity bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, oznacza to, iż ich stężenie w wyżej wspomnianym produkcie jest najwyższe.

prOVag® żel może być stosowany wspomagająco w leczeniu infekcji bakteryjnych i grzybiczych pochwy, pomaga też utrzymać równowagę mikroflory okolic intymnych i łagodzi dokuczliwe objawy towarzyszące stanom zapalnym pochwy takie jak pieczenie, świąd i ogólny dyskomfort.  Ponadto produkt ten dzięki zawartości naturalnych kwasów organicznych pomaga utrzymać fizjologiczne, kwaśne pH pochwy, które stanowi naturalną barierę ochronną.  prOVag® żel można też stosować profilaktycznie przy antybiotykoterapii, klimakterium, ciąży, cukrzycy i w trakcie podróży, czyli w stanach podwyższonego ryzyka rozwoju infekcji intymnych.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: