Czym nakładać podkład?

czym nakładać podkład

Idealnie dobrany podkład jest niczym druga skóra. Tuszuje niedoskonałości i pięknie wygładza cerę, nadając jej kolorytu. A to wszystko, jeśli odpowiednio go zaaplikujemy. Czym nakładać podkład?

Podkład idealny

Bezproblemowa cera to marzenie wielu kobiet. Nie wszystkie mogą pochwalić się brakiem przebarwień czy innych pozostałości po trądziku. Z pomocą przychodzą kosmetyki, które zakrywają wszelkie niedoskonałości skóry. Pięknie ją wygładzają i wyrównują jej kolor. Podkład pełni nie tylko funkcję estetyczną. Może także pielęgnować skórę, matować ją, rozświetlać czy ochraniać przed szkodliwymi promieniami UV. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju podkład wybierzemy i czy odpowiednio dopasujemy go do naszej cery. Liczy się nie tylko sam kosmetyk, ale akcesoria, które służą do jego aplikacji. Wiele kobiet nakłada podkład palcami, co jest najprostszym i najtańszym rozwiązaniem. Na rynku są jednak praktyczne akcesoria różnego rodzaju, które sprawdzą się w przypadku podkładów. Które z nich warto wypróbować?

Gąbki do podkładu

Gąbki do podkładu posiadają różną formę. Mogą być płaskie, okrągłe, kanciaste lub w wersji modnych jajeczek. Aplikacja podkładu za pomocą takiego narzędzia jest prosta i wygodna. Niewielka ilość kosmetyku wystarczy, by dokładnie rozprowadzić go we wszystkie zakamarki skóry twarzy. Słynne jajeczka do makijażu występują w wielu kolorach i rozmiarach. Minusem jest konieczność częstego mycia takich gąbek, a po określonym czasie, ich całkowitej wymiany na nowe. Na ich powierzchni osiada się kurz i rozwijają się bakterie. Dbając zaś o nie, możemy cieszyć się dobrze rozprowadzonym podkładem.

Pędzle do makijażu

Najbardziej klasycznym akcesorium do podkładu i zarazem nieodzownym narzędziem pracy makijażysty są pędzle. Pędzle do makijażu powinny być wyposażone w naturalne włosie, które jest delikatne dla skóry, a na tyle sztywne, by móc po niej „malować”. Akcesoria pozwalają na oszczędność kosmetyków i ich dokładne rozprowadzenie. Pędzle nadają się również do blendowania i konturowania naszej twarzy. Należy często je czyścić, pamiętając, by nie zanurzać złączenia włosia z trzonkiem w wodzie, co grozi ich zniszczeniu. W drogeriach znajdziemy pędzle w różnych przedziałach cenowych, więc każda z pań znajdzie idealny dla siebie zestaw.

Szczotki do makijażu

Tego typu pędzle wyglądają niczym małe szczotki do włosów. Tymczasem są pędzlami do makijażu, o dość nietypowym kształcie. Włosie takich pędzli jest gęste, a rączka umożliwia wygodną aplikację kosmetyków. Nie wklepujemy podkładu, a rozprowadzamy go po skórze. Nawet najbardziej tępy kosmetyk nie będzie miał szans z pędzlem w formie szczotki. W popularnych sieciach drogerii coraz więcej tego typu akcesoriów w przystępnych cenach.

podkładMożliwości jest wiele. Każda z nas może wybrać akcesorium, które najbardziej jej odpowiada. Przedstawione powyżej metody są nie tylko skuteczne, ale także bardzo popularne. Wykonując makijaż pamiętajmy o zachowaniu higieny i czyszczeniu pędzli, by nie narażać się na problemy skórne.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: