Poniżanie w seksie może podniecać? Sprawdź, co musisz wiedzieć o BDSM!

BDSM
Dainis Graveris z Unsplash

Poniżanie, zadawanie bólu, krępowanie ciała i całkowita uległość albo bezsprzeczna dominacja – zainteresowanie takimi praktykami w seksie w ostatnim czasie zdecydowanie zyskało na popularności. BDSM bo o nim mowa coraz śmielej wkracza do naszych sypialni. Masz ochotę na eksperymenty? Koniecznie sprawdź, jakie praktyki seksualne kryje tajemniczy skrót!

Dominacja i uległość – czym w praktyce jest BDSM?

Skrót cieszący się coraz większym zainteresowaniem (i jednocześnie – budzący kontrowersje) powstał z połączenia pierwszych litera angielskich słów. Bondage & Discipline, Domination & Subbmision i Sadism & Masochism to nic innego, jak krępowanie ciała I dyscyplina, dominacja i uległość oraz zadawanie i doświadczanie bólu. Pomimo groźnie brzmiącej zapowiedzi, BDMS ma swoich zwolenników. A rynek erotyczny – cały zakres niebanalnych zabawek. Co musisz wiedzieć o tym sposobie na seks?

BDSM może być dla każdego!

Wbrew pozorom BDSM może spróbować każdy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pozornie niebezpieczne praktyki seksualne można stopniować! Co więcej – na każdą kolejną wymagana jest świadoma i dobrowolna zgoda każdego z partnerów. Dla jednych wystarczające i maksymalnie podniecające będzie niepozorne krępowanie nóg albo rąk, inni będą woleli iść o krok dalej. Czerpać przyjemność można również z bycia posłusznym lub nieposłusznym albo z wydawania rozkazów. Nie ma jednego, określonego scenariusza, a wszystko zależy od partnerów.

Zastanawiasz się, czym BDSM różni się od przemocy? Przede wszystkim – obopólną zgodą! Każdy z partnerów jasno określa swoje granice, a te muszą być respektowane.

BDSM – jak zacząć i jakie gadżety zgromadzić?

Masz ochotę na ostry seks? Chcesz krępować albo być krępowanym, marzysz o solidnym klapsie albo Twoją fantazją jest wydawanie rozkazów? Powiedz o tym swojemu partnerowi – być może osoba, z którą dotychczas uprawiałeś grzeczny seks, także ma ochotę zaszaleć? Nie ma wątpliwości – eksperymenty w łóżku zaczynają się od rozmowy!

Macie plan na dzisiejszy wieczór? Jeśli ma być maksymalnie niegrzeczny, zadbajcie o potrzebne gadżety! To Wasz pierwszy raz na ostro? Ułóżcie scenariusz! Będziecie czuli się pewnie, a dodatkowo – wszystkie Wasze potrzeby zostaną zaspokojone! Nie piszcie go do końca – kto wie, jak skończy się taka zabawa.

Zastanawiasz się, jakie gadżety urozmaicą Wasze erotyczne eksperymenty? Skórzana bielizna, pejcze, obroże, a może – kajdanki i sznury? Zabawek BDSM jest naprawdę dużo – to, po które z nich sięgniecie, zależy przede wszystkim od tego, jak daleko chcecie się posunąć.

PODZIEL SIĘ: