Plączące się włosy – jak je ujarzmić?

plączące się włosy

Niesforne i poplątane włosy to problem wielu osób, szczególnie tych, którzy mogą pochwalić się długimi pasmami. Plączące się włosy – jak je ujarzmić?

Plączące się włosy

Długie włosy, idealnie gładkie i delikatnie unoszące się na wietrze to obrazek wyjęty z reklamy szamponu czy innego kosmetyku do włosów. Rzeczywistość nie jest tak kolorowa, ponieważ włosy zwykle się plączą. Niektórzy każdego ranka budzą się z poplątanymi pasmami, lub nie mogą poradzić sobie z rozczesanie włosów, po ich umyciu. Marząc o ujarzmionych w pełni i rozczesanych włosach stworzyliśmy listę porad, dzięki którym problem zniknie szybciej niż się tego spodziewamy.

Unikaj tapirowania

Tapirowanie sprawia, że włosy trudno rozczesać. Plączą się i tworzą się kołtuny. Lepiej zrezygnować z takiego zabiegu. Do wystylizowanie pasm i zwiększenia ich objętości, przyda się pianka do włosów. Nie sklei ich a uniesie od nasady. Efekt będzie bardziej naturalny i mniej obciążający dla całej fryzury.

Czesz włosy grzebieniem

Grzebień jest zdecydowanie lepszy do rozczesywania włosów, szczególnie mokrych. Polecamy gonie tylko do loków. Szczotka zbyt ciągnie włosy i plącze je. Jeśli więc chcemy nieco ujarzmić pasma, częściej używajmy grzebienia do włosów.

Nie rozczesuj włosów spryskanych lakierem na sucho

Nie dość, że taka czynność spowoduje prawdzie siano na głowie, w dodatku może być nieco utrudnia. Sklejone i splątane włosy najlepiej zmoczyć wcześniej wodą i stopniowo rozczesywać je od dolnych pasm. W ten sposób nie zniszczymy włosów i łatwiej pozbędziemy się resztek lakieru.

Używaj odżywek w sprayu bez spłukiwania

Włosy potraktowane odżywką w sprayu zawsze lepiej się rozczesują. Na rynku dostępne są specjalne kosmetyki, które nie plączą włosów i umożliwiają wszelkie zabiegi na nich. Lekka mgiełka nie obciąży fryzury i sprawi, że szybko poradzimy sobie z poplątanymi włosami.

Nie zaplataj włosów w drobne warkoczyki

fryzuraBy rozpleść drobne warkoczyki potrzeba ogromnej cierpliwości. Taka fryzura spowoduje, że nasze pasma jeszcze bardziej się poplączą. Ścisły splot uszkadza strukturę włosa, przez co dochodzi do ich łamania i wypadania. O wiele bardziej bezpieczny będzie jeden luźny warkocz.

Związuj luźno włosy na wietrze

Jazda na rowerze, bieganie czy zwykły spacer, w połączeniu z wiatrem może zakończyć się burzą poplątanych włosów. Aby temu zapobiec, dobrze jest związywać włosy w luźny kucyk lub kok. Warto stosować gumki silikonowe lub bawełniane, bez p=metalowych elementów, które wyrywają i plączą włosy.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: