Piękne włosy latem – jak o nie zadbać?

włosy latem

Lato to czas, który nie służy temu, co mamy na głowie. Wakacje mogą zostawić na naszych włosach wyraźny ślad. Jak o nie zadbać, by pozostały piękne?

Lato dla włosów

Morska bryza, słona woda i gorące słońce – to wszystko atrybuty wakacji i czynniki, które zdecydowanie nie służą naszym włosom. Przez nie stają się suche i zniszczone, dlatego tak często dziwi nas wygląd włosów po powrocie z wakacji. Lato nie jest najlepszą porą roku dla włosów, co nie oznacza, że mamy nieustannie zakrywać je chustami czy kapeluszami. Przy odpowiednim dbaniu o pasma, będziemy mogli cieszyć się ich pięknym wyglądem także w letni czas. Jak zadbać o włosy latem?

Podcięcie końcówek

Przed wyjazdem na urlop warto wybrać się do fryzjera. Nie chodzi o drastyczną zmianę fryzury czy koloryzację, ale o zwykłe podcięcie końcówek. Rozdwojone końcówki są bardziej podatne na uszkodzenia. Podcinając je, wzmacniamy włosy. Dobrą opcją będzie profesjonalna regeneracja. Taki zabieg poprawi stan włosów i zabezpieczy jej przed działaniem letniej aury. Ponadto, podcięte włosy będą się lepiej układać, a my atrakcyjniej prezentować podczas urlopu.

Filtr na włosy

Jeśli myślicie, że tylko skórę należy chronić przed działaniem promieniowania słonecznego, jesteście w błędzie. Włosy tak samo narażone są na działanie słońca. W ochronie pomaga filtr, najczęściej w formie sprayu do włosów. W sklepach znajdziemy całe serie kosmetyków do włosów, do stosowania latem. Warto się w nie zaopatrzyć, lub przynajmniej stosować olejki, dobrze działające na suche pasma.

Naturalna koloryzacja

Farbowane włosy, latem szybko tracą swój urok. Kolor wypłukuje się wraz z wodą i blaknie od słońca. Jeśli chcemy go ożywić, zastosujmy naturalną hennę bądź tego typu szampony czy farby. Taka koloryzacja dodatkowo odżywi włosy i zapewni im piękny blask. Będzie wyglądać bardziej naturalnie i z pewnością poprawi kondycję włosów. Jeśli chcemy rozjaśnić włosy, także możemy zrobić to z pomocą naturalnych sposobów. Napar z rumianku jako płukana, delikatnie rozjaśni włosy, podobnie jak sok z cytryny. Po nałożeniu mikstury najlepiej wyjść na słońce, co spotęguje efekt rozjaśniania.

Brak suszarki

latoRezygnacja z suszarki to najlepsze, co możemy zrobić dla włosów. Nie lubią one wysokiej temperatury i wiatru, więc pozwólmy im na naturalne wyschnięcie. Latem włosy szybko nam wyschną. Dodatkowo mogą się naturalnie pofalować, co tylko doda nam seksapilu i prawdziwego, plażowego looku. Na czas wakacji zrezygnujmy z suszarki, a zauważymy różnicę.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: