Oczyszczanie twarzy – jak dobrać odpowiednie kosmetyki?

oczyszczanie-twarzy

Kluczowym elementem pielęgnacji naszej skóry jest oczyszczanie twarzy – jak dobrać odpowiednie kosmetyki?

Codzienne oczyszczanie

Oczyszczanie twarzy to nieodłączna czynność, którą powinno się wykonywać każdego dnia. Nasza skóra jest narażona na liczne zanieczyszczenia takie jak powietrze, pyłki, kosmetyki i brud. Dotykając skóry twarzy przenosimy na nią także bakterie. Codzienny makijaż także obciąża naszą skórę. Mycie twarzy wydaje się dla nas oczywiste i niezwykle proste, ale zwykła woda i mydło mogą nie poradzić sobie z dokładnym oczyszczaniem.

Oczyszczanie twarzy – jak dobrać odpowiednie kosmetyki?

Przy codziennym myciu skóry twarzy kosmetyki odgrywają ogromną rolę. Tradycyjne mydło niszczy warstwę ochroną skóry, na dodatek zawarte w nim składniki zatykają pory. Cera może być wysuszona i podrażniona. Twarz wymaga odpowiednich kosmetyków, które dobieramy do rodzaju cery i przeznaczenia.

Żele do mycia twarzy

Żel do mycia twarzy to odpowiednik mydła. Dobrze się pieni i pozwala na szybkie mycie twarzy. Taki kosmetyk sprawdzi się przy każdej cerze. Oprócz tradycyjnych żeli, na rynku dostępne są także te z peelingującymi granulkami. Taką formę oczyszczania warto zafundować sobie raz w tygodniu. Nie będzie ona odpowiednia dla osób z trądzikiem.

Mleczka do demakijażu

Mleczko ma delikatną konsystencję, więc będzie idealne dla skóry wrażliwej i suchej. Mleczka do demakijażu bardzo często zawierają witaminę E czy składniki roślinne, które łagodzą podrażnienia i mają działanie nawilżające.

Płyny micelarne

Płyny micelarne są idealnym rozwiązaniem do oczyszczania twarzy z makijażu. Micele to cząsteczki, które wyłapują wszelkie zanieczyszczenia. Tego typu płyny są odpowiednie do każdego typu cery, szczególnie tej wrażliwej. Nie powodują podrażnień i zazwyczaj są bezzapachowe. Wystarczy przemyć skórę płatkiem lub wacikiem nasączonym takim płynem bez konieczności użycia wody. Micelarne kosmetyki mogą zawierać dodatkowe substancje odżywcze i nawilżające.

oczyszczanie

Toniki

Tonik to kosmetyk, którego używa się na ostatnim etapie oczyszczania. Tonik nie tylko zmyje nasz makijaż, ale także nawilży skórę i przywróci jej odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową. Toniki zwykle mają formę płynu lub żelu. Te antybakteryjne, sprawdzą się przy cerze trądzikowej i tłustej.

PODZIEL SIĘ: