Oczyszczanie twarzy gąbką konjac

oczyszczanie twarzy

Większość z nas zapewne nie używa do mycia twarzy żadnych szczególnych akcesoriów. Z pomocą odpowiednich przyrządów takich jak gąbka konjac, oczyszczanie twarzy może okazać się nie tylko przyjemne, ale skuteczne.

Codzienne mycie skóry

Nasza skóra jest narażona na wiele czynników. Środowisko, klimat, ubrania a nawet spożywane przez nas pokarmy przyczyniają się do jej stanu. Na skórze osiadają się alergeny oraz wszelki brud, dlatego codzienna higiena w postaci mycia skóry, jest obowiązkiem każdego z nas. Odpowiednie czyszczenie pomaga usunąć nie tylko brud ale także pot, obumarły naskórek czy makijaż. Miejscem, które zasługuje na szczególną uwagę jest twarz. Jej oczyszczanie to jeden z kroków codziennej pielęgnacji, która przyczynia się do wyglądu naszej skóry także w przyszłości. Właściwie o nią dbając, zapewniamy sobie urodę i piękny wygląd, bez względu na wiek. W oczyszczaniu pomagają nam specjalne akcesoria. Jednym z tych, dedykowanych twarzy jest gąbka konjac.

Oczyszczanie twarzy gąbką konjac

konjac

Gąbka konjac to naturalne akcesorium do czyszczenia twarzy, ponieważ składa się tylko z wody i błonnika roślinnego. Dzięki tym składnikom posiada właściwości nawilżające i odżywcze. Posiada zasadowe pH, więc może być wykorzystywana przy każdym rodzaju cery. Nadaje się zarówno dla bardzo delikatne skóry jak i tej problematycznej oraz alergicznej. Zanim rozpoczniemy oczyszczanie twarzy gąbką konjac, należy namoczyć ją w ciepłej wodzie. Jej użycie nie wymaga dodatkowej aplikacji mydła czy żelu myjącego. Za pomocą gąbki wykonujemy kuliste ruchy, masując twarz, co dodatkowo poprawi jej krążenie. Po umyciu skóry, gąbkę wyciskamy z nadmiaru wody i odwieszamy w suche miejsce. W wilgotnym środowisko szybciej się rozkłada, dlatego należy unikać tego typu miejsc w przechowywaniu gąbki konjac. Idealnie nadaje się do codziennego demakijażu. Jeden taki gadżet wystarczy nam na oczyszczanie od 1 do 3 miesięcy czasu. Jako naturalny produkt, może on zwyczajnie spleśnieć. Wtedy konieczne będzie wyrzucenie konjac’u. Gąbka jest biodegradowalna, więc jej rozkład nie zagraża w żaden sposób środowisku. Dostaniemy ją w większości drogerii czy w sklepach internetowych z akcesoriami do pielęgnacji twarzy.

Oczyszczanie twarzy gąbką konjac wymaga pewnych kroków, dlatego nie każdy sięga po tego typu akcesoria. Ten naturalny produkt jest jednak bezpieczny dla skóry, więc śmiało może być stosowany.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: