Nigdy nie zasypiaj z makijażem

demakijaż

Zdarzyło ci się zasnąć z makijażem? Zapomniałaś zmyć tuszu do rzęs? Nigdy nie zasypiaj z makijażem! Dlaczego? Poznaj powody, które przekonają cię do codziennego demakijażu.

Każdego dnia z makijażem

Kobiety uwielbiają piękny makijaż. Wiele z nich nie wyobraża sobie wyjścia z domu, bez wykonanego wcześniej makijażu. Wygląd jest ważny, ponieważ oznajmia innym o tym, że dbamy o siebie i staramy się podkreślać swoje naturalne piękno. Panie potrafią cały dzień dumnie nosić idealnie pomalowane rzęsy czy usta. Niestety nie wszystkie pamiętają o codziennym i dokładnym demakijażu. Dlaczego demakijaż tak ważny? Czy jest związany tylko z naszą higieną?

Nigdy nie zasypiaj z makijażem

Makijaż może zrobić niesamowite wrażenie. Zakryje wszelkie niedoskonałości, podkreśli atuty, a nawet zmieni kształt twarzy czy optycznie wyszczupli nasz nos. Oprócz zalet, nie możemy jednak zapomnieć o tym, że wszelkie kosmetyki kolorowe, które nakładamy na skórę twarzy, wpływają na jej stan i przyszły wygląd. Mogą obciążać naszą cerę, dlatego makijaż po całym dniu noszenia należy zmyć. Skóra musi mieć czas na regenerację i odpoczynek. Noc jest ku temu najlepszą okazją. Cera może swobodnie oddychać, ponieważ nie jest obciążona żadnymi kosmetykami kolorowymi, o ile pamiętamy, by je dokładnie usunąć z powierzchni skóry.

Zmarszczki, wypryski i inne zmiany skórne

Zatkane pory, obciążona makijażem skóra, tonie wróży nic dobrego. Pozostawienie makijażu na noc jest związane z wieloma konsekwencjami. Nie chodzi tylko o kwestie higieniczne, czy ślady tuszu do rzęs na poduszce. Skutki braku codziennego demakijażu są znacznie poważniejsze dla zdrowia naszej skóry. Każdego dnia na twarzy osiada się kurz, zbiera brud i wydzielane sebum. Nieoczyszczona cera niesie ryzyko powstawania wszelkich zmian skórnych, takich jak trądzik, wypryski czy zaskórniki. Zanieczyszczenia powodują rozwój wolnych rodników, które także szkodzą skórze twarzy. Istotne są także zmarszczki. Każda kobieta pragnie zachować gładką i piękną cerę na długi czas, a praktyki unikania demakijaż na pewno w tym nie pomogą.

Codzienny demakijaż

makijażDemakijaż zajmuje tylko chwilę, dlatego powinien być stałym rytuałem każdej kobiety. Po całym dniu zmywamy dokładnie makijaż, usuwając resztki kosmetyków i wszelkie zanieczyszczenia. W tym celu stosuje się kosmetyki do demakijażu, jak mleczka, żele czy płyny micelarne. Makijaż usuwamy tak długo, aż nasz płatek kosmetyczny czy wacik będzie całkowicie czysty. Po demakijażu warto przemyć skórę tonikiem, co przywróci jej naturalne pH. W sklepach znajdziemy produkty oczyszczające do każdego rodzaju skóry. Pamiętajmy więc, by do łóżka zawsze kłaść się z czystą skórą twarzy, co zapewni nam jej zdrowy i piękny wygląd na długi czas.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: