Suchy szampon – dlaczego warto go mieć?

suchy szampon

Fenomenalny kosmetyk zawojował rynek. Kobiety chętnie testowały jego możliwości, nie tylko dotyczące włosów. Okazuje się bowiem, że suchy szampon jest nieocenionym kosmetykiem, w który warto się zaopatrzyć, szczególnie na wakacyjny czas!

Suchy szampon – na ratunek fryzurze

Nawet najlepszym zdarzają się sytuacje awaryjne, jak brak budzika lub niespodziewane wyjście. Wtedy warto zadbać o fryzurę, a nie zawsze mamy czas by umyć i wymodelować włosy. Na ratunek przychodzi nam innowacyjny kosmetyk, czyli suchy szampon. Szampon w sprayu zawiera talk, który absorbuje sebum, dzięki temu fryzura w jedną chwilę zostaje odświeżona. Co prawda nie zastąpi nam to normalnego mycia przy użyciu wody, ale w szczególnych sytuacjach jest jak znalazł. Suchy szampon nada włosom objętość. Pomoże także w ułożeniu modnej fryzury. Włosy nie zawsze chcą współpracować, a taki kosmetyk sprawi, że będą bardziej podatne na stylizację. Z pomocą produktu uzyskamy seksowne fale. Wystarczy, że nałożymy szampon na noc i zapleciemy warkocze. Rano będziemy mogli cieszyć się atrakcyjną fryzurą.

Problematyczne bywają wsuwki czy inne spinki lub opaski, które zsuwają się z włosów. Wystarczy spryskać je szamponem i kłopot rozwiązany. Jeśli chcemy cieszyć się latem piękną fryzurą, szczególnie grzywką, spryskajmy linię włosów koło czoła suchym szamponem. Wsiąknie pot, a nasze włosy nie przykleją się do czoła, nawet w największy skwar. Taki produkt szczególnie przyda się na wakacyjnych wyjazdach. Nie wszędzie mamy dostęp do wody czy tyle czasu, by wykonać misterną fryzurę. Suchy szampon sprawdzi się idealnie w plenerze, na campingu czy pod namiotami. Ale nie tylko na włosy możemy wykorzystać ten kultowy produkt!

Suchy szampon jako praktyczny produkt

Ze względu na swój skład, suchy szampon może okazać się przydatny w naszym domu. Usunie tłuste plamy z dywanu czy wykładziny. Wystarczy, że spryskamy je kosmetykiem i następnie odkurzymy. Talk wchłonie tłuszcz, a po plamie nie zostanie nawet ślad. Inne praktyczne zastosowanie suchego szamponu dotyczy obuwia. Brzydki zapach obuwia to duży problem. Aby czuć się komfortowo w butach, spryskajmy ich wnętrze szamponem, zostawmy na kilka godzi i wyszczotkujmy. Kosmetyk pochłonie wilgoć i nieprzyjemny zapach, a my w pełni komfortowo będziemy czuć się w obuwiu. Suchy szampon działa tak, jak antyperspirant. Możemy spryskać nim dłonie, a unikniemy zażenowania podczas witania się na ważnym spotkaniu. Brak dezodorantu to także nie jest problem, z którym byśmy sobie nie poradzili. W takiej, awaryjnej sytuacji sprawdzi się suchy szampon, a my będziemy spokojni i unikniemy plam od potu na ubraniu.

szamponSuchy szampon nie należy do drogich kosmetyków. Kosmetyk dostępny jest w większości sieci drogerii czy supermarketów. Nigdy nie wiadomo, kiedy może okazać się przydatny, dlatego warto mieć go w swojej kosmetyczce, szczególnie tej wakacyjnej.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: