Mydło w kostce czy w płynie?

mydlo-w-kostce

Sklepowe półki uginają się pod różnego rodzaju mydłami. Które wybrać – mydło w kostce czy w płynie?

Tradycyjne mydło w kostce

Mydło w kostce może wydawać się trochę przestarzałe. Ten rodzaj środka myjącego ponownie wraca do łask. Osoby chętnie sięgają po kultowe kostki, ze względu na krótki i bardziej naturalny skład. Tradycyjne mydła rzadziej uczulają i nie zawierają masy substancji ulepszających i barwiących. Stanowią dobry środek myjący, ale mogą łatwo podrażnić u wysuszyć skórę, przez brak wystarczającej ilości nawilżaczy. Osad, który pozostawia na skórze, może zapychać mieszki włosowe. Mydła w kostce są o wiele tańsze niż te w płynie i przede wszystkim wydajne.

Mydło w płynie

Mydło w płynie zawiera znacznie więcej składników niż te w kostce. Wiele z nich zawiera dodatkowe substancje pielęgnujące czy nawilżające. Jednak ich nadmierna ilość może wysuszyć i podrażnić naszą skórę. Tego typu mydła zawierają także chemiczne barwniki, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Już sam zapach może niekorzystnie wpływać na organizm. Mydła te są bardziej eleganckie i higieniczne. Ich aplikacja często nie wymaga kontaktu z dozownikiem, poprzez nowoczesne systemy automatyczne. Takie dozowniki pozwalają także na wydzielenie wystarczającej ilości mydła. W przypadku zwykłych opakowań, mydło w płynie zużywa się bardzo szybko, co wiąże się z większymi kosztami, niż przy używaniu mydła w kostce.

Wygoda i higiena

mydlo-w-plynie

Mydło w kostce jest siedliskiem bakterii, ponieważ wymaga kontaktu z dłońmi. W przypadku płynnego środka myjącego, często wystarczy podłożyć ręce pod dozownik, który automatycznie zaaplikuje nam jego określoną ilość. Kostka może nam się w każdej chwili wyślizgnąć z rąk i być przyczyną nieszczęśliwego upadku w łazience. Z mydłem w płynie, unikniemy takich problemów. Płynne mydło możemy przelać do dowolnego dozownika czy eleganckiej buteleczki, którą dopasujemy do wystroju naszej łazienki. Niektóre z takich mydeł, zawierają substancje hipoalergiczne i antybakteryjne, które dodatkowo chronią przed bakteriami i drobnoustrojami. Nie bez powodu właśnie tego typu środki są stosowane w szpitalach, kuchniach i innych miejscach, gdzie wymagana jest wysoka higiena i sterylizacja.

Mydło w kostce czy w płynie? Wybór należy do nas. Wszystko zależy od naszych preferencji, wymagań i oczekiwań. . Bez wątpienia obydwa mydła zapewnią nam odpowiedni poziom czystości. Wybierzmy więc najbardziej korzystną dla nas opcję, pamiętając o codziennej higienie i częstym myciu rąk.

PODZIEL SIĘ: