Idealny demakijaż – kosmetyki

idealny demakijaż

Każda kobieta świadoma swojego zdrowia i urody doskonale wie, że na koniec dnia należy zmyć makijaż. Nie ma znaczenia czy wróciłyśmy właśnie z całonocnej imprezy i kompletnie nie mamy na nic siły. Idealny demakijaż to połowa sukcesu pięknego wyglądu cery. Jakie kosmetyki będą w tym celu niezbędne?

Demakijaż

Demakijaż to podstawa w dbaniu o zdrowy wygląd skóry. Kosmetyki do makijażu zatykają pory i obciążają skórę. P całym dniu noszenia make-up’u gromadzą się na niej także zanieczyszczenia i sebum. Skóra potrzebuje więc odpowiedniego oczyszczenia. Przez noc może się zregenerować i odpocząć, szczególnie jeśli każdego dnia serwujemy jej pełny makijaż. Do oczyszczania skóry z resztek makijażu służą kosmetyki. Które z nich wybrać?

Płyn micelarny

Płyn micelarny na dobre zagościł na rynku kosmetycznym. Pokochały go kobiety na całym świecie. Jest niezwykle praktycznym kosmetykiem, odpowiednim dla delikatnej i wrażliwej skóry. Nie wymaga pocierania i nie podrażnia cery. Jego formułą opiera się na micelach – mikrocząsteczkach, które przyciągają wszelkie zabrudzenia, zostawiając skórę czystą.

Mleczko do demakijażu

Mleczko ma gęstą konsystencję. Jest delikatne, ale niekiedy trzeba się napracować, by zmyć nim makijaż, szczególnie oczu. Mleczka są z reguły dedykowane posiadaczkom wrażliwej cery. Łagodzą podrażnienia i koją zaczerwienienia. To mniej wydajne produkty, niż wspomniane płyny micelarne.

Dwufazowy płyn

Dwufazowe kosmetyki to produkty dla wymagających. Zwykle łączą w sobie delikatny płyn czyszczący oraz olejek, który radzi sobie z wodoodpornymi kosmetykami. W drogeriach znajdziemy dwufazowe płyny do demakijażu oczu i twarzy. Przed użyciem takiego kosmetyku należy wstrząsnąć opakowaniem, aby formuły mogły się połączyć. Razem działają skuteczniej, zmywając resztki makijażu.

Żel myjący do twarzy

demakijażŻel myjący to alternatywa dla tradycyjnego mydła, które może wysuszać skórę. W połączeniu z wodą tworzy pianę, która zmywa wszelki brud z naszej twarzy. Trzeba pamiętać, że żele myjące z peelingiem nie są odpowiednie do codziennego mycia twarzy. Takiego kosmetyku można użyć najwyżej raz w tygodniu.

Tonik

Tonik oprócz działania oczyszczającego, przywraca naturalne pH skóry. Zawsze przemywamy tonikiem skórę, tuż po jej oczyszczeniu. Wtedy jest w pełni czysta i gotowa do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: