Higiena tatuażu latem

higiena tatuażu latem

Zasady higieny obowiązują także szczególne przypadki wszelkich zdobień na naszym ciele. Higiena tatuażu latem jest szczególnie ważna, tym bardziej jeśli właśnie zafundowaliśmy sobie nowy wzór.

Higiena tatuażu

Nie musimy wspominać, że tatuaż to trwała ozdoba ciała, która powinna być wykonana w profesjonalnym studio tatuażu. Już samo miejsce, jak i osoba wykonująca tatuaż, nie może o takich zasadach zapominać. Czystość i higiena są niezwykle ważne, ponieważ sprzęt ma kontakt ze skórą i krwią człowieka, więc w przypadku braku rękawiczek czy zabrudzeń, nie trudno o zakażenie. Świeżo wykonany tatuaż, wymaga właściwej pielęgnacji oraz ochrony, o czym zawsze powinno nas poinformować w salonie. Na czym polega higiena tatuażu?

Higiena tatuażu latem

Letni czas sprzyja szalonym decyzjom. Salony tatuażu kuszą, a perspektywa pokazania dziary na odkrytym i opalonym ciele, niejednemu przychodzi na myśl. Po zrobieniu tatuażu, skóra może być podrażniona. Pojawia się zaczerwienienie oraz obrzęk. Tatuaż zostaje zawsze zabezpieczony folią, którą należy zmienić po 3 godzinach. Naszą ranę przemywamy wodą z szarym mydłem lub płynem do higieny intymnej, który jest delikatny i chroni przed bakteriami. Skórę bardzo delikatnie osuszamy ręcznikiem papierowym, w żadnym wypadku jej nie pocierając. Na tatuaż aplikujemy maść łagodzącą obrzęk i odpowiednio nawilżająca skórę. W aptece znajdziemy szeroki wybór tego typu specyfików. Skóra szybciej się zagoi, a my będziemy mogli cieszyć się nowym wzorem an ciele. Po aplikacji ponownie zakładamy folię ochronną. Po kilku dniach, nie musimy już zakładać folii.

tatuażuIstotna rolę latem, odgrywa ochrona przeciwsłoneczna. Po zrobieniu tatuażu, nie można go wystawiać na działanie promieni słonecznych przez miesiąc. Jeśli chcemy się opalać, zakrywamy tatuaż ubraniem czy plastrem. Tatuaże , które mamy na ciele, warto zabezpieczać latem kremami przeciwsłonecznymi. W innym wypadku szybko wyblakną i stracą swój urok. W drogeriach są dostępne nawet specjalne aplikatory, chroniące barwniki tatuażu i skórę przed słońcem. Warto rozejrzeć się za takimi produktami, szczególnie jeśli planujemy wakacje w egzotycznym miejscu.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: