Metody czyszczenia pędzli do makijażu

pędzli do makijażu

Dbamy o naszą cerę i perfekcyjny makijaż, dlatego chętnie używamy akcesoriów, które umożliwiają jego wykonanie. Dziś prezentujemy metody czyszczenia pędzli do makijażu, które zdecydowanie warto znać i stosować.

Stosowanie pędzli do makijażu

Pędzle do makijażu to doskonałe akcesoria. Pozwalają na wykonanie profesjonalnego makijażu. Dzięki nim dokładnie zblendujemy cienie do powiek,nałożymy, podkład, puder oraz róż. Ich stosowanie jest higieniczne, o ile pamiętamy o regularnym czyszczeniu. Różnego rodzaju pędzle musimy czyścić, ponieważ osiada się na nich kurz, fragmenty naszego naskórka, resztki kosmetyków i bakterie. Łatwo więc, o zanieczyszczenie skóry. Niektóre z kobiet pewnie zapominają o dokładnym oczyszczaniu swoich pędzli, dlatego podpowiadamy jak robić to prawidłowo.

Kubek, woda oraz szampon

Do mycia pędzli wystarczą produkty, które znajdziemy w każdym domu. Kubek, woda oraz szampon to zestaw, za pomocą którego wyczyścimy pędzle do makijażu. Do kubka,najlepiej przeźroczystego wlewamy na dno wodę i dodajemy do niej odrobinę szamponu lub żelu do mycia ciała. W roztworze moczymy pędzle tak, by zanurzać tylko włosie, co zapobiegnie ich rozklejeniu. Pędzle myjemy do momentu, aż woda będzie całkowicie czysta. Wymieniamy naszą wodę tak długo, aż pędzle będą czyste. Po umyciu rozkładamy pędzle na ręczniku papierowym i pozostawiamy do wyschnięcia.

Spray do czyszczenia pędzli

W sklepach kosmetycznych znajdziemy mnóstwo przydatnych produktów, tak jak np. spray do czyszczenia pędzli. Produkt nie tylko oczyszcza, ale działa także antybakteryjnie. Dezynfekuje nasze pędzle, więc nie musimy obawiać się rozwój bakterii na naszej skórze. Wystarczy spryskać włosie i wytrzeć je ręcznikiem papierowym. Czynność powtarzamy, aż na ręczniku nie pojawią się żadne ślady resztek kosmetyków. To bardzo wygodny i szybki sposób. Pędzle wysychają bardzo szybko, więc wystarczy umieścić je w kubku.

Silikonowa szczoteczka do twarzy

pędzleSilikonowa szczoteczka do twarzy może pomóc w dokładnym wypraniu pędzli do makijażu. Wszystko za sprawą specjalnych wypustek. Wystarczy namoczyć pędzle w roztworze wody i szamponu, następnie pocierając ich włosie o szczoteczkę. Po spłukaniu wodą będą czyste jak nowe. Na koniec mycia, należy rozłożyć pędzle na ręczniku, pozostawiając je do naturalnego wyschnięcia. Wcześniej, warto odsączyć nadmiar wody ręcznikiem papierowym.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: