Jakie mydła wybierać do codziennej pielęgnacji?

Jakie mydła wybierać do codziennej pielęgnacji?

Mają cudowny zapach, kolor, a często także i kształt. Mydła, które dostępne są obecnie na sklepowych półkach, to szeroki asortyment, pośród którego wybór najlepszego, nie jest łatwym zadaniem. Zdaniem zwolenników ekologicznych rozwiązań, najlepsze są te z naturalnych składników.
W dobie wszechobecnej mody na ekologiczne rozwiązania, coraz popularniejsze stają się kosmetyki, zachwalane jako w pełni naturalne. Nie zabrakło wśród nich także tych, które zapewniają utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny osobistej.
Czy warto jest inwestować pieniądze w mydła z naturalnych składników? Czy ich właściwości myjące są inne, lepsze od tych, które stosowane są już od lat? Cóż, wszystko zależy od indywidualnych upodobań, a naturalne składniki wcale nie chronią przed wystąpieniem reakcji alergicznych. Istotne jest jednak to, jakie składniki odżywcze i pielęgnacyjne zostały dodane do mydła lub żelu myjącego.
Wybierając mydło do codziennego stosowania, należy pamiętać o tym, by dobrać je do kondycji i wieku skóry. Najzwyklejsze mydła często powodują nadmierne przesuszanie skóry, uczucie ściągnięcia, a nawet zaczerwienienie skóry. Zdecydowanie lepiej wybierać te produkty, które zawierają składniki nawilżające, które pomagają utrzymać właściwe pH skóry.
Trudno jest jednoznacznie wskazać, jakie mydła są najlepsze. Ogólnie można uznać, że im mniej w nich konserwantów, sztucznych barwników i substancji zapachowych, tym lepiej dla naszej skóry. Nie oznacza to jednak, że najlepszym rozwiązaniem jest szare mydło, które właściwie nie posiada żadnych „ulepszaczy”. Poszukując idealnego mydła, warto przetestować kilka, a przynajmniej sprawdzić ich skład, a także działanie. Wiele z dostępnych na rynku środków myjących, nie tylko pomaga oczyścić skórę, ale i mają właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, łagodzące, nawilżające, peelingujące i wiele innych, które stanowią doskonałą formę podstawowej pielęgnacji.

PODZIEL SIĘ: