Akcesoria do higieny przydatne latem

akcesoria do higieny

W okresie letnim, kiedy żar leje się z nieba, często szukamy rozwiązań, które zapewnią nam pełną higienę. Akcesoria do higieny przydatne latem pomogą nam poczuć się komfortowo, nawet w największy upał.

Akcesoria do higieny

O każdej porze roku dbamy o swoją higienę. Czy to zima, czy lato, bez względu na pogodę pragniemy czuć się świeżo i czysto. Każdy z nas dba o ciało i jego higienę, ale akcesoria i kosmetyki pomagają nam to w pełni czynić. Niektóre z nich okazują się bardzo przydatne latem, kiedy temperatury wzrastają, a my pragniemy pewnego komfortu i wygody. W co takiego warto się zaopatrzyć na nadchodzący sezon?

Akcesoria do higieny przydatne latem

W upalnym okresie niezwykle przydatne mogą okazać się wkładki higieniczne. Kobiety cenią sobie czystość oraz ochronę miejsc intymnych. Latem łatwiej o infekcje, które mogą zepsuć nam cały wypoczynek. Wkładki chronią naszą bieliznę przed zabrudzeniami. Zapewniają poczucie świeżości i komfortu przez cały dzień. W sklepach są dostępne bardzo cienkie a nawet zapachowe wkładki higieniczne.

Suchy szampon

Suchy szampon to już kultowy produkt, który sprawdza się gdziekolwiek byśmy się nie wybrali. Szybko odświeża fryzurę i może uratować nas z nagłej opresji. Szczególnie podczas długiej podróży czy wakacjach na biwaku. Suchy szampon, choćby w wersji mini warto zabrać ze sobą letni urlop.

Bibułki matujące

Latem zdecydowanie bardziej się pocimy. Skóra naszej twarzy wytwarza także sebum, co powoduje świecenie się cery. Panie raczej stawiają na jej zmatowienie, w czym pomogą bibułki matujące. Cienkie bibułki pochłoną pot i sebum, pozostawiając skórę suchą i matową.

Chusteczki nawilżające

higiena latemChusteczki nawilżające to bardzo praktyczne rozwiązanie na lato. Nie tylko dla dzieci, które często się brudzą. Niewielkie opakowanie zmieści się w każdej torebce. W miejscach gdzie nie ma wody, szczególnie w plenerze, takie chusteczki będą jak znalazł.

Dezodorant do stóp

W letnie dni poci się całe ciało, także stopy. Sprzyja to rozwojowi bakterii oraz powoduje wydzielanie nieprzyjemnego zapachu. Na tego typu problem sprawdzi się dezodorant do stóp. Odświeży stopy i zabezpieczy je przed rozwojem bakterii, jeśli wybierzemy produkt przeciwgrzybiczny.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: