Jak dbać o higienę przy nadmiernej potliwości?

nadmierna-potliwosc

Nadmierna potliwość może znacząco uprzykrzyć nam życie. Jak dbać o właściwą higienę przy tego typu dolegliwości?

Potliwość to dość wstydliwy problem. Ślady na ubraniach, nieprzyjemny zapach i poczucie dyskomfortu mogą okazać się uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Na taki problem, pomogą zasady higieny.

Częste mycie całego ciała

Przy nadmiernej potliwości ważne jest częste mycie ciała. Codzienny prysznic rano i wieczorem zmyje z nas wszelkie zanieczyszczenia oraz pot. Zajmie nam niewiele czasu, a zapewni czystość, świeżość i przede wszystkim poczucie komfortu.

Codzienna zmiana bielizny

Bieliznę należy zmieniać każdego dnia. Czysta bielizna i skarpetki zagwarantują nam właściwą higienę. Bielizna tak samo jak ubrania, wchłania wydzieliny ciała, więc po całym dniu noszenia, nadaje się tylko i wyłącznie do prania.

Ubrania z oddychających tkanin

Osoby, które intensywnie się pocą, nie powinny wybierać sztucznych tkanin. Najlepszymi materiałami są te, które pozwalają skórze oddychać. Ubrania nie mogą być także za ciasne. W przewiewnych i luźnych strojach będziemy czuli się zdecydowanie lepiej. Bawełna czy len idealnie sprawdzą się nie tylko podczas gorących dni. Dobrym materiałem jest również jeans, który skutecznie pochłania wodę.

Stosowanie antyperspirantów

Antyperspirant to podstawowy element każdej kosmetyczki. Na rynku dostępne są specjalne produkty, dedykowane osobom, borykającym się z problemem nadmiernej potliwości. Takie kosmetyki znajdziemy zarówno w aptekach jak i drogeriach. Niektóre z nich działają na zasadzie blokerów, zamykających przewody potowe, hamując jego wydzielanie.

Używanie antybakteryjnych kosmetyków

nadmierna-potliwosc

Kosmetyki antybakteryjne zapewnią nam zdecydowanie lepsze działanie niż te zwykłe. Antybakteryjny żel do mycia ciała da nam poczucie świeżej i suchej skóry. To samo tyczy się pielęgnacji i higieny stóp. Wybierajmy kremy o działaniu przeciwgrzybicznym, ponieważ nadmierne wydzielanie potu może prowadzić do rozwoju bakterii i grzybów.

Regularna depilacja

Gromadzący na włosach po pachami pot, powoduje nieprzyjemny zapach i dyskomfort. Regularna depilacja zniweluje ten problem. Warto zastosować depilator, zapewniający gładkość na dłuższy czas niż użycie tradycyjnej maszynki do golenia. Dzięki niemu, szybko zapomnimy o uporczywych śladach na ubraniach.

Z problemem nadmiernej potliwości można sobie poradzić. Wystarczy dbać o prawidłową higienę. Klika cennych zasad umożliwi nam suche i pełne komfortu życie.

PODZIEL SIĘ: