Idealny manicure

idealny manicure

Zadbane paznokcie to wyznacznik nie tylko klasy i stylu, ale przede wszystkim higieny. Jeśli dbamy o swoje włosy czy cerę, nie możemy zapominać o paznokciach. Jak wykonać idealny manicure? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Paznokcie w najlepszym porządku

Paznokcie mają to do siebie, że rosną a w dodatku niekiedy się łamią. Zależy to od naszych genów, diety i pracy, jaką wykonujemy. Intensywne pisanie na klawiaturze czy praca wykonywana ręcznie nie służy skórze dłoni i paznokciom. W efekcie stają się łamliwe i suche. Właściwie zadbane dłonie to nie tylko kolorowy lakier, który przykryje płytkę. To także codzienna pielęgnacja i obchodzenie się z paznokciem, który bywa wymagający. Nam nie straszne żadne przeszkody. Z każdymi paznokciami rozprawimy się w mig, dbając o ich piękny wygląd.

Akcesoria do paznokci

Sklepowe półki uginają się od narzędzi i wszelkich akcesoriów przeznaczonych do pielęgnacji paznokci. Trudno wybrać te, które rzeczywiście są nam niezbędne, by zadbać o płytkę. Nie musimy wykupować całej drogerii. Wystarczy kilka narzędzi, które spełnią swoją rolę. Być może większość z nich kryje się w naszych kosmetyczkach. Podstawą będą pilniki. Te z kolei warto dostosować do potrzeb paznokcia, nie każdemu bowiem będzie służył szklany pilniki. Jedni wolą te papierowe, a inni metalowe, choć my przystajemy na jednorazowych papierowych. Konieczny będzie obcinacz do paznokci, którym skrócimy płytkę. Kobiety borykające się z problemem skórek wiedzą, że bez ich usunięcia możemy zapomnieć o estetycznym manicurze. Dlatego patyczki do skórek i ciepła oliwa będą jak znalazł. Do wszystkiego dodajmy polerkę do paznokci, zmywacz oraz płatki kosmetyczne lub waciki. Krem do rąk, odżywka do paznokci to obowiązkowe kosmetyki, stosowane w pielęgnacji dłoni i paznokci. Pamiętajmy, że nawet jeśli nie jesteśmy miłośniczkami krzykliwych kolorów, warto nałożyć na płytkę bezbarwną emalię, która dodatkowo ją zabezpieczy.

Manicure dla każdej kobiety

Najpierw przystępujemy do oczyszczenia dłoni, czyli umycia rąk. W końcu higiena to podstawa. Następnie moczymy ręce w ciepłej oliwie i patyczkiem podważamy skórki, które usuwamy. Paznokcie skracamy na daną długość i piłujemy. Tutaj warto się chwilę zatrzymać. Piłujemy płytkę zawsze ruchem w jedną stronę, by jej nie rozwarstwić i nie złamać. Po piłowaniu polerujemy paznokcie, usuwając przy tym drobne zgrubienia. Nie musimy chyba przypominać, że zabiegi wykonujemy na naturalnej płytce, bez grama lakieru czy odżywki. lakierWypielęgnowane paznokcie muszą zostać odtłuszczone, jeśli chcemy je pomalować, nawet odżywką. W tym celu stosujemy specjalny płyn lub dokładnie myjemy ręce i je osuszamy. Na tak przygotowaną płytkę możemy nałożyć emalię. Aplikujemy cienką warstwę lakieru, przy czym czynność zawsze możemy powtórzyć da uzyskania większej głębi koloru. Wszelkie linie, wykonane poza płytkę usuniemy za pomocą patyczka nasączonego zmywaczem lub zmywacza w pisaku. Po wszelkich zabiegach możemy cieszyć się pięknym manicurem, aż do następnego razu.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: