Higiena w stylu eko

higiena

Troska o środowisko nie omija higieny. Powstaje coraz więcej eko kosmetyków i akcesoriów do utrzymania prawidłowej higieny. Dlaczego warto je stosować?

Styl eko

Ekologiczna moda szybko zadomowiła się w naszych łazienkach. Produkty tego typu są wykonywane z bidegradowalnych tworzyw lub naturalnych surowców, które są bezpieczne nie tylko dla naszego ciała ale także dla całego środowiska. Dziś dbałość o naturę to także styl życia. Jeśli sami nie zadbamy o planetę, stracimy to, co w niej najlepsze. Kosmetyki i akcesoria do higieny nie muszą być szkodliwie dla Ziemi. Ręczniki, papier toaletowy, naturalne gąbki czy mydła – to wszystko z powodzeniem zastępuje drogeryjne i sztuczne produkty. Wart więc zastanowić się nad losem naszego globu, przy okazji kolejnych zakupów.

Naturalne mydła

Mydła wykonywane z naturalnych surowców są wolne od detergentów i innych szkodliwych substancji. Zawierają wyciągi roślinne czy minerały z Morza Martwego. Doskonale sprawdzają się w codziennym użyciu. Takie produkty myjące z powodzeniem mogą być stosowane przez alergików czy osób z chorobami skórnymi. Bezpieczne mydła doskonale nawilżają i pielęgnują wrażliwą oraz suchą skórę. Mają więcej zalet niż te tradycyjne, więc warto poszukać ich w skalpach zielarskich oraz internetowych.

Gąbki i pumeksy

Gąbki kojarzone są z syntetycznymi akcesoriami do mycia ciała. Tymczasem najzdrowsze i najbardziej ekologiczne są te, wykonane z naturalnych surowców, prosto z morskich głębin. Tego typu gąbki oraz pumeksy są delikatne, więc nadają się do skóry wrażliwej. Dzięki swojej strukturze, złuszczają obumarły naskórek i poprawiają ukrwienie skóry. Zapewniają naturalny masaż. To bardzo wytrzymałe akcesoria do mycia. W sklepach dostępne są także specjalne gąbki do mycia twarzy, które usuwają resztki makijażu i wszelkie zanieczyszczenia. Pumeks wulkaniczny to ekologiczna alternatywa dla zwykłego pumeksu. Poradzi sobie z każdym zgrubieniem. Jest dostępny w dobrych sklepach.

Ręczniki, płatki i chusteczki

higiena

Akcesoria papierowe takie jak płatki kosmetyczne czy ręczniki także mogą być eko. Te przyjazne środowisko wykonywane są bidegradowalnej włókniny. Gwarantują miękkość oraz delikatność. Doskonale chłoną wodę oraz wszelkie płyny. Mogą być stosowane w codziennej higienie każdego człowieka. Bez problemu znajdziemy tego typu produkty, nawet w popularnych sieciach drogeryjnych.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: