Higiena w SPA

higiena w SPA

Luksusowe SPA kuszą swoimi ofertami relaksu i ukojenia ciała. Chętnie oddajemy się tego typu zabiegom, ale pełnia odprężenia i przyjemności, zależy od wielu czynników. Higiena w SPA odgrywa bardzo ważna rolę. Na co warto zwrócić uwagę, jeśli wybieramy się do ośrodka SPA?

Witamy w SPA!

Ośrodki SPA to zazwyczaj kompleksy wypoczynkowe, gdzie oprócz basenów i sauny, możemy oddać się prawdziwym luksusom dla ciała. Masaże wszelkiego rodzaju, seanse czy zabiegi to tylko niektóre z propozycji takich miejsce. Wiele luksusowych hoteli oferuje swoim gościom wizyty w SPA, które zapewniają odpoczynek dla ciała i ducha. Za profesjonalne usługi w SPA trzeba słono zapłacić, ale warto raz na jakiś czas zainwestować w taki rodzaj relaksu. Skoro płacimy niemałe pieniądze, powinniśmy także wymagać obsługi na najwyższym poziomie. Jak więc powinna wyglądać higiena w SPA?

Czyste szlafroki i ręczniki dla gości

Czyste ręczniki i szlafroki, z reguły białe, to wizytówka każdego SPA. Każdy gość ośrodka wypoczynkowego powinien dostać takie tekstylia, które zapewnią mu komfort i wygodę, podczas zabiegów i poruszania się po terenie samego SPA. W każdej chwili możemy poprosić o czyste ręczniki, więc w profesjonalnym SPA nie powinni odmówić nam takiej prośby.

Higiena przed i w trakcie zabiegów

SPAHigiena w SPA dotyczy nie tylko czystych ręczników ale także utrzymania zasad higieny przed oraz w trakcie wykonywania wszelkich zabiegów. Masażysta powinien dokładnie umyć ręce przed przystąpieniem do obsługi klienta. Czyste ciało dotyczy także odwiedzających SPA. Zapewnia komfort zarówno dla masażysty jak i osoby, która jest masowana. Sprzęt, używanych podczas zabiegów powinien być czysty, odkażony. Zwykle jest czyszczony po każdym kliencie, tak aby zapobiec przenoszeniu bakterii. Zarówno przed jak i po wykonaniu zabiegów SPA, warto wziąć prysznic lub kąpiel, chyba że masażysta zaleci nam odczekanie określonego czasu, dla lepszych efektów działania olejków czy innych specyfików kosmetycznych.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: