Higiena w salonach kosmetycznych

salon-kosmetyczny

Higiena powinna dotyczyć nie tylko nas samych ale także miejsc, które odwiedzamy, również salonów kosmetycznych.

Salony kosmetyczne często pozostawiają wiele do życzenia. Ich wygląd może znacząco odbiegać od naszych wyobrażeń i standardów higienicznych.

Ważna higiena

Higiena to nie tylko warunki estetyczne ale przede wszystkim bezpieczne dla naszego zdrowia. Czystość i sterylność powinna być wizytówką każdego salonu kosmetycznego. Zarażenie wirusami czy wszelkimi infekcjami to ryzyko, które niesie korzystanie z brudnego sprzętu. Każda osoba odwiedzająca kosmetyczkę, powinna mieć zapewnioną właściwą ochronę. Salony muszą  więc przestrzegać określonych zasad higieny.

Dezynfekcja i sterylizacja narzędzi

Wiele narzędzi używanych w salonach kosmetycznych ma bezpośredni kontakt z ciałem klientów, co wiąże się z przenoszeniem różnych bakterii i drobnoustrojów. Narzędzia powinny być sterylizowane i właściwie dezynfekowane po każdym użyciu specjalnymi preparatami. Wiele salonów korzysta z jednorazowych sprzętów, co daje pewność, że za każdym razem stosuje się bezpieczny i nowy sprzęt w postaci igieł czy pilników.

Odkażanie skóry

Bliski kontakt ze skórą to ryzyko różnych chorób. Dlatego tak istotne jest odkażanie danych miejsc, przed wykonaniem zabiegu. Każda kosmetyczka powinna pamiętać o częstym myciu rąk, specjalnymi płynami odkażającymi. Zachowanie podobne do szpitalnych czynności jest tak samo konieczne w salonie urody jak i w szpitalu. Kosmetyczka powinna używać dodatkowo używać jednorazowych rękawiczek, zmieniając je po obsłużeniu każdego klienta.

Pranie ręczników i szlafroków

W salonach piękności używa się ręczników czy szlafroków. Takie tekstylia wymagają regularnego prania i dezynfekcji. Klient musi mieć zapewnioną czystość. Brudny ręcznik świadczy tylko o niekompetencjach salonu i braku odpowiedzialności za ochronę i bezpieczeństwo zdrowia. Omijamy więc salony, w których takie szczegóły zwracają na nas uwagę.

Częste mycie podłóg

salon-kosmetyczny

Sam wygląd salony powinien zachęcać do częstych wizyt. Czysta podłoga, lśniące fotele i lustra to podstawa profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Klienci absolutnie nie mogą natknąć się na włosy na podłodze czy resztki lakieru do paznokci na blacie stołu. Utrzymanie czystości to gwarancja higieny każdego pomieszczenia.

Wybierając salon kosmetyczny, zwróćmy szczególną uwagę na warunki higieniczne, które w nim panują. Zadbane miejsce i odpowiednio przygotowana obsługa zapewnią nam zadowolenie z wszelkich usług i bezpieczeństwo naszej higieny oraz zdrowia.

PODZIEL SIĘ: