Higiena u fryzjera

higiena

Idąc do fryzjera zależy nam na uzyskaniu modnej fryzury. Oczekujemy, że naszymi włosami zajmą się profesjonaliści, którzy odpowiednio o nie zadbają. Higiena u fryzjera jest bardzo ważna. Jak powinna wyglądać?

Higiena w każdym miejscu

Higiena dotyczy nas wszędzie, gdzie jesteśmy. Dbanie o czystość to przede wszystkim zachowanie bezpieczeństwa i zdrowia. W salonie fryzjerskim także oczekujemy, że takie zasady będą przestrzegane. Oddając swoje włosy w cudze ręce, dajemy duży kredyt zaufania osobie, która będzie nas obsługiwała. Higiena u fryzjera to nieodłączny element jego pracy. Ale czy zawsze przestrzega się jej zasad?

Narzędzia pracy fryzjera

Fryzjer pracuje za pomocą nożyczek, brzytwy, szczotki, grzebienia oraz innego sprzętu tego typu. Akcesoria fryzjerskie muszą być czyste. W końcu są używane na dużej ilości głów, dlatego po każdym kliencie powinny być czyszczone. Przecież nikt nie chciałby być czesany szczotką, na której pozostały włosy poprzedniego klienta. Nie we wszystkich salonach dbają o takie szczegóły, które są podstawą higieny i tym samym jakości usługi. Identyczne zachowanie dotyczy sprzętu elektrycznego. Suszarki, lokówki, prostownice i golarki powinny być nie tylko czyste, ale sprawne. Jeśli fryzjer nie chce zniszczyć włosów klientce, powinien używać sprzętu, który jest w pełni sprawny i bezpieczny dla włosów.

Profesjonalne farbowanie

W salonach fryzjerskich używa się farb, których nie kupimy w zwykłej drogerii. Profesjonalny fryzjer wie jak łączyć kolory, jak dopasować je do typu urody i przede wszystkim jak z nimi pracować. Farbowanie zawsze odbywa się w rękawiczkach. Klient musi mieć założoną ochronną pelerynę. Farba musi być dobrze wyważona i rozrobiona. Po wykonaniu farbowania wszelkie ślady farby na skórze muszą zostać usunięte. Fryzjerzy często popełniają błędy podczas farbowania, które kończą się nie tylko plamami na skórze, ale zniszczeniem włosów. Wtedy nie ma mowy o zadowoleniu z usługi i powrotu do salonu. To więc nie tylko kwestia higieny ale także dbałości o interes i dobrej opinii na temat danego salonu.

Włosy, wszędzie włosy

Ścięte włosy lądują na podłodze, tworząc nieestetyczny bałagan. Po wykonanym cięciu należy zamieść włosy. W innym wypadku będą roznoszone po całym salonie przez jego pracowników i klientów. Czystość to podstawa higieny o dobrego wizerunku salonu. Klient również nie chce wyjść z włosami na twarzy czy ubraniu, dlatego zabezpieczamy strój ochronną peleryną i omiatamy zbędne włosy. Zadowolony klient i czysty salon to doskonała wizytówka, więc warto o nią dbać.

Termin ważności kosmetyków

higiena u fryzjeraPrzychodząc do fryzjera oczekujemy, że nasze włosy zostaną potraktowane profesjonalnymi kosmetykami. Ich data ważności nie może być przekroczona. Stare kosmetyki sprzed lat mogą zniszczyć włosy. A przecież do fryzjera przychodzi się, by podkreślić ich piękno. Dobrej jakości kosmetyki, w czystych opakowaniach to nieodłączny element każdego salonu fryzjerskiego. Kurz na wieczkach nie będzie dobrze świadczył o jakościach usług, dlatego zadbajmy, by go nie było.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: