Jak dbać o włosy na wakacjach?

jak dbać o włosy latem

Włosy wymagają pielęgnacji. Latem wiele czynników wpływa na wygląd naszej fryzury. Podczas wakacyjnego wyjazdu, warto o nią zadbać w szczególny sposób. Jak dbać o włosy na wakacjach?

Włosy na wakacjach

Nasze włosy nie mają urlopu. Robimy z nimi co chcemy. Wystawiamy na działanie słońca, czeszemy, upinamy w przeróżny sposób. To wszystko wpływa na ich kondycję i zdrowy wygląd. Często po powrocie z wakacji narzekamy na matowe i suche włosy, pozbawione blasku i życia. Problem ten możemy rozwiązać, poświęcając czas na pielęgnację naszych pukli. Jak dbać o włosy na wakacjach?

Spray ochronny przed słońcem

Tak, jak chronimy nasze ciało przed szkodliwym promieniowaniem UV, tak samo warto zapewnić ochronę włosom. Latem temperatury bywają bardzo wysokie, nie mówić już o krajach egzotycznych, w których klimat jest zdecydowanie cieplejszy. Nadmierne promieniowanie słoneczne rozjaśnia nasze włosy i osłabia je. W rezultacie stają się suche. Siano na głowie nie prezentuje się zbyt dobrze, a spray ochronny zapewni im właściwe nawilżenie, przez co unikniemy puszenia i łamania się włosów.

Suchy szampon w awaryjnych sytuacjach

Może się zdarzyć, że na wakacjach zabraknie wody, nie będziemy mieć do niej dostępu lub akurat utkniemy na jakimś pustkowiu. Wtedy tradycyjne umycie włosów nie będzie wchodziło w grę. Pomoże nam suchy szampon, który doskonale sprawdza się w ekstremalnych sytuacjach. Szybko odświeży naszą fryzurę i nada jej objętości. Musimy pamiętać, by nie nadużywać jego mocy, ponieważ mycie na sucho nie zastąpi nam wody i szamponu w płynie.

Odżywka na miękkie i lśniące włosy

Odżywka to nieodłączny element pielęgnacji włosów. W okresie letnim, potrzebują one dużej dawki nawilżających składników. Wszelkie oleje czy wyciągi roślinne będą do tego idealnego. Odżywkę nakładamy zawsze po umyciu włosów. Do wakacyjnej torby warto zapakować odżywkę w sprayu, której nie musimy spłukiwać.

Naturalne suszenie

jak dbać o włosyLatem warto wykorzystać pogodę, by podkreślić naturalne piękno swoich włosów. Nie suszmy ich suszarką, tylko pozostawmy do naturalnego wyschnięcia. Dzięki temu, włosy skłonne do falowania, nadadzą nam plażowy look. Odpoczynek od suszarki czy prostownicy dobrze im zrobi, w końcu włosom także należy się chwila odpoczynku.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: