Higiena na wakacjach, czyli jak zapobiec zemście faraona

higiena na wakacjach

Podczas podróży, szczególnie tych zagranicznych, nasza flora bakteryjna może ulec zmianie. Wtedy nie trudno o zatrucie pokarmowe, które może zepsuć nam wakacyjny wyjazd. Higiena na wakacjach jest bardzo ważna. Jak zapobiec zemście faraona?

Higiena jedzenia a zemsta faraona

Higiena jedzenia w podróży ma duże znaczenie. W egzotycznych krajach nigdy do końca nie wiemy, jak zostało przygotowane dane jedzenie, czy warunki w restauracji spełniają jakiekolwiek normy. Zemsta faraona jest reakcja organizmu, na inny klimat. Flora bakteryjna może zostać nieco zaburzona, stąd podatność na zatrucia pokarmowe i takie dolegliwości jak wymioty, biegunki czy gorączkę. To właśnie wspomniana zemsta faraona, które może dopaść podróżnych nie tylko w Egipcie, ale każdym innym zagranicznym kraju. Zachowanie kliku zasad higieny, pozwoli uniknąć Nam przykrych objawów zatrucia ma wakacjach. Jak skutecznie zapobiec zemście faraona i cieszyć się z urlopu?

Picie wody butelkowanej

W krajach typy Egipt, turyści powinni pić tylko wodę butelkowana. Nawet w restauracjach podają tylko taka wodę. Picie wody z kranu jest absolutnie niewskazane, nawet w najlepszym hotelu. Woda butelkowana daje nam gwarancje bezpieczeństwa, higieny i zdrowia. Gdy nie mamy dostępu do sklepu, gdzie moglibyśmy kupić butelkę wody, możemy przegotować wodę z kranu, uchroni nas przed atakiem bakterii.

Drinki bez lodu

Podobnie jak z wodą, która może być zanieczyszczona, sytuacja wygląda z lodem, szczególnie jeśli mowa o Egipcie. Lód jest przygotowywany z wody, wiec kolorowym zimnym drinkiem także możemy się zatruć. W przypadku Tajlandii, lód przygotowuje się tylko i wyłącznie z czystej wody, wiec w tych zakątkach świata nie musimy obawiać się picia zimnych napojów.

Wzmocnie flory bakteryjnej

Najlepiej wzmocnić swoją florę bakteryjna, by lepiej radziła sobie z ochrona przed bakteriami. W tym celu warto pić jogurty i kefiry, dostępne w klepach na całym świecie. Należy tylko pamiętać, by nie pic ich podczas spożywania gorących posiłków, ponieważ wtedy możemy zapomnieć o jakimkolwiek działaniu cennych baterii probiotycznych.

Rumianek w podróży

Udając się w podróż za granice, warto zapakować do bagażu rumianek. Zioło ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, wiec pomoże uregulować pracę układu pokarmowego. Saszetki z rumiankiem mogą okazać się o wiele skuteczniejszym lekiem niż tabletki, wiec warto mieć je przy sobie. Dodatkowo wazą niewiele, wiec nie obciążą naszego bagażu.

Mycie owoców i warzyw

podstawa higienyDo jakiego kraju byśmy nie pojechali wakacje nie zwalniają nas z mycia owoców i warzyw. To podstawa higieny. W krajach takich jak Egipt, warzywa i owoce myjmy wodą z butelki. Pomiatajmy, że nawet świeżo zerwane owoce należy umyć, ponieważ mogą znajdywać się na nich odchody zwierzęce czy szkodliwe dal układu pokarmowego bakterie.

Katarzyna Antos

 

PODZIEL SIĘ: